Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Здраво, ме интересира дали постои можност да се провери дали дополнителните документи се предадени во министерство? Посредникот прво ме известува дека ги предал во јули, па сега во последниот разговор ме убедува дека ги предал во август..
А приметувам дека нема да бидам единствениот што е измамен доколку бидам одбиен заради ненавремено доставени документи.
Edinstvena opcija ti e da ispratis molba vo pismena forma preku dhl ili brza pratka i da pobaras oficijalno informacija dali vo tvojot predmet se dostaveni dopolnitelni dokumenti ,ili da odis licno na salter i da baras uvid vo tvojot predmet.
 
Член од
29 август 2018
Мислења
14
Поени од реакции
18
Podignat ukaz na 09.07.2020 od Bitola I suste cekam od opstina da stasa za adresata se poremetiv posrednikot mi rece 1 mesec I edna nedela najkasno ke stasalo ama eve 3 meseci I nesto aber nema (n)
 
Член од
11 декември 2018
Мислења
7
Поени од реакции
16
Чим бара број од општината сигурно до сега не се јавил да праша, може му е стигнато уште пред 2 месеци
Deneska se javiv vo opstina ne e stignato
Автоматски споено мислење:

ZEMI DOBAR POSREDNIK STO IMA KONTAKT DA NE TI E ZAGLAVENO NEGDE DA SE NAJDE NEMA SANSA 4.5 meseci da ne bide bosh informacija sirenje ko sekad
Dali znaete nekoj dobar posrednik so moze da zavrsi rabota pozz.
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
151
Поени од реакции
129
Tesko mesecov 16 Ukazi kako proslite 3 meseci,samo 5 Ukazi do sega za nasi,a samo uste 5 dena rabotni dena so kraj na mesec...
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
121
Поени од реакции
182
da bas site gi prasav sto bile 28 i 29ti intervju a 30.06.20 finalna nikoj nema sigurno ne se objaveni
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.736
Поени од реакции
2.871
Edna's za proizhod
Posle na intervju Pak se odnovo izvodi I potvrda od Lazar
Добро тоа е редовна процедура.
Дополнителни мислев сега пред 3-4 месеци дали сте пуштале нешто накнадно? Да не ве истргале од тоа куповите досијеа преку ред :)
Ah well ОК ќе чекаме
Јас сум интервју 04.02.2019, финална 05.07.2020.
Не сум преку родител туку преку предок - дедо
По некоја логика би требало да има промена набрзо
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
331
Поени од реакции
383
Добро тоа е редовна процедура.
Дополнителни мислев сега пред 3-4 месеци дали сте пуштале нешто накнадно? Да не ве истргале од тоа куповите досијеа преку ред :)
Ah well ОК ќе чекаме
Јас сум интервју 04.02.2019, финална 05.07.2020.
Не сум преку родител туку преку предок - дедо
По некоја логика би требало да има промена набрзо
Za 10 dena maksimum ke ti se smeni
 
Член од
22 ноември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
103
Imame podadno molba da se isprati vo De bugarska ambasada Frankfurt I se uste nisto poveke od mesec dena
Ви вратија ли на мејлот од министерство?

Ако не ви вратиле, може и да не е испратен. Кој и да ви ја води постапката или вие самите, ако ништо друго, закажете си следен термин за подигање, вака можеби само губите време.
 
На врв Bottom