Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
9 декември 2021
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ако можи инфо (име и моб.) од посредникот, да го знаеме, мора да е некој опасен :LOL: (звучи неверојатно, колку што знам подигање на указ е само лично).
Za ova si greska drugar posrednikot imase polnomosno od moja strana da go podigne ukazot,ne e problemot vo podiganjeto samo mi bese sumljivo poso na obicen a4 format list bese ispecaten ukazot kolor i kopija toa malku me zbuni
 
Член од
17 септември 2021
Мислења
53
Поени од реакции
37
бугарскиот документ што го имам како доказ што ќе го приложам, мора да биде оригинал?
Da
Автоматски споено мислење:

Здр на сите конечно пасошот е готов...Посакувам секој кој чека најбрзо да си дочека и да се заврши ова чекање и неизвесност...Голема благодарност до @Bibo i @Altair75 за навремената информираност...
Ве молам за инфо и искуство како е процедура и потребни документи за поднесување за пасош за деца(еден родител со БГ док)
Ќе ми помогнете многу за да не отварам страна по страна...сигурно има некој на форумот кој поднесувал док за деца...
Децата се на 10 и 14 год...
Претпоставувам за поголемото дете(14) ќе треба да се тера по регуларна постапка додека за малото би требало да е поедноставно..
Ви благодарам и имајте убава вечер...
Druze kolku sto sam informiran vie sega skoro ste go zele pasosot poveketo kazuvat deka pred raganjeto na decata da ste go imale ke izleze za mesec dena a vie stom sega skoro ste go zele znaci postapkata tece kako i na vozrasen pozzz
 
Последно уредено:
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Dobri vesti povtorno ke se menuvaat vozackite
Каде прочита тоа? Напротив, полошо стана.
 
Член од
24 јуни 2020
Мислења
5
Поени од реакции
5
Здраво другари.
Да парашам дали кога ќе го добијам матичниот број сум ограничен со време во кое морам да поднесам барање за лични документи т.е да се сликам за лична карта?
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
709
Поени од реакции
933
јас на финална чекам од 2020, ноември 17-20 негде тој датум.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952
јас на финална чекам од 2020, ноември 17-20 негде тој датум.
Нели ти тој период беше на интервју? Ако тогаш си бил на интервју во БТ тогаш најверојатно тек негде летото 2021 си влегол на финална, не може од денот на интервју (и тоа во конзулат) да си на тој статус.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
709
Поени од реакции
933
Нели ти тој период беше на интервју? Ако тогаш си бил на интервју во БТ тогаш најверојатно тек негде летото 2021 си влегол на финална, не може од денот на интервју (и тоа во конзулат) да си на тој статус.
Грешка моја, фала шо ме исправаш секогаш хаха. Оти после тоа, можеби по 8-9 месеци се јавив да го земам ливчето, мислев тие ќе ме побараат..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom