Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
29 јуни 2020
Мислења
10
Поени од реакции
6
Прашањето ми беше дали си со "оригинален документ" (у превод воена книшка, крштеница итн итн) или само со потврда.
Аа не, не сум со таков документ
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
кад први отворени датум на запись да добиеш указ в МП?
Прв датум за подигање на Указ во моментот е на 24.09.2021 г. во 14:50ч.
Имате ли информација дали вчера и денес има вклучено руски државјани во овие укази 137, 139, 140 и 141 ?
Благодарам :smirce:
 
Последно уредено:
Член од
21 август 2016
Мислења
20
Поени од реакции
23
Zdravo, dali pominal nekoj na granica samo so Ukaz vo raka (normalno i so PCR i potvrda za vakcina) ako treba da odis vo opstina za adresa ili da se slikas.

Vi blagodaram
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Zdravo, dali pominal nekoj na granica samo so Ukaz vo raka (normalno i so PCR i potvrda za vakcina) ako treba da odis vo opstina za adresa ili da se slikas.

Vi blagodaram
Da. Zavrti i procitaj 2-3-4-5 strani nazad, imaat nekolku clenovi objasneto kako pominale i sto ke ti treba za na premin i vo Bugarija.
Автоматски споено мислење:

Eve tabelka so prepiski po konzulski sto se vkluceni vo Ukazite od vcera i denes:
Cela tabela so prepiski posle, da ja sredam.
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
20 октомври 2013
Мислења
26
Поени од реакции
52
Нема информации за финална кога ќе тргни ? Од почеток на декември финална. Во август дополнителни документи поддадов, уште на финална :confused:
Интервју април 2019....
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Нема информации за финална кога ќе тргни ? Од почеток на декември финална. Во август дополнителни документи поддадов, уште на финална :confused:
Интервју април 2019....
Уште нема ништо ... со што документи си ? Имаш "оригинали", или само со потврда од БГ клуб ?
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
26
Поени од реакции
52
Уште нема ништо ... со што документи си ? Имаш "оригинали", или само со потврда од БГ клуб ?
Преку братучед и преку прадедо.
Ептен се одолговлечи. Интервју 2019 и 2020 се изедначивме со статус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom