Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Исто сум и јас, крај на декември промена во финална, интервју 28 мај 2019
Мислам дека се стигнати до почеток на декември промените у "финална", али многу споро ги работат нашите предмети.
 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
10
Поени од реакции
6
Мислам дека се стигнати до почеток на декември промените у "финална", али многу споро ги работат нашите предмети.
Имам однесено и по втор пат документи, па се надевам дека нема да одам на дополнителна :vrtioci:
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
16ти мај 2019та интервју, 11ти декември 2020 "финална". +9 месеци и сеуште нема промена :unsure:
Многу малку промени од финална у положително имаше оваа недела. И у другите. Вчера до касно ги проверував скоро сите статуси, финална немаше промена ниту една, н и на допуна... указ само овие што беа вчера, околу преписка 4000-5000/2019 ...
Ама не му се секириај, ти ке си од финална право у указ:)

едит:
Само овие ми излегоа преку конзулски со промени у указ, најверојатно 139 и веќе се со статус пратени у конзулат, не можам да видам кој број на указ се и на која дата е потпишан указот:
4979, 4987, 5048 и 5049/2019
Околу исти број на преписка се вртат како вчера....
 
Последно уредено:
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Имам однесено и по втор пат документи, па се надевам дека нема да одам на дополнителна :vrtioci:
И јас исто имам дадено дополнителни документи. Ама само со потврда од БГ клуб сум, без "оригинални документи" :unsure: ти што документи имаш доставено за потекло ?
Многу малку промени од финална у положително имаше оваа недела. И у другите. Вчера до касно ги проверував скоро сите статуси, финална немаше промена ниту една, н и на допуна... указ само овие што беа вчера, околу преписка 4000-5000/2019 ...
Ама не му се секириај, ти ке си од финална право у указ:)
:D Ќе видиме како ќе се одвиваат работите у блиска иднина. Се надевам помина бурата со проверките и ќе се релаксира ситуацијата ... последниве 2 месеци само на процедурава размислувам. Стрес еден куп :)
 
Член од
19 јули 2020
Мислења
63
Поени од реакции
170

Kajgana Shop

На врв Bottom