Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
20 јануари 2021
Мислења
4
Поени од реакции
39
Кога беше на интервју и со што документи?
фин 07.08.2020 - инт СОФ 20.02.2019 potvrda odnesena posle intervju a vo dabc preku vujko
Vi blagodaram decki na nesebicno spodeluvanje na info zasto ako ne odnesev potvrda ne bi znael dali ke stignev do tuka
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
127
Поени од реакции
244
фин 07.08.2020 - инт СОФ 20.02.2019 potvrda odnesena posle intervju a vo dabc preku vujko
Vi blagodaram decki na nesebicno spodeluvanje na info zasto ako ne odnesev potvrda ne bi znael dali ke stignev do tuka
Честито братче,значи да очекуваме и ние потпис со потврда што сме на положително.:)
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
да од 22 јануари 2021 положително! во групата на посредникот што ми е се фалат...
Ovie mi izlegoa, ke pobaram i drugi ako najdam... Veke se so status isprateni u konzulat, ne moze da vidam koj broj na ukaz se i koga e potpisan....
@marin.skp imas info koga se potpisani?

1776/2019 : Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Истанбул-Турција. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Р, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат
4949/2019 : Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Р, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат
4950/2019 : Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Р, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат
4952/2019 : Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Р, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат
4954/2019 : Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Р, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат
4955/2019 : Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Р, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат
4979/2019 : Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Р, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат
4987/2019 : Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Р, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат
5048/2019 : Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Скопие-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Р, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат
5049/2019 : Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Скопие-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Р, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат

EDIT:
+ ovaa
7549/2019 : Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Белград-С'рбија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Р, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат
Автоматски споено мислење:

Cestitki se najubavo.
brat mi e na polozitelno 02.02.2021 seuste nema nisto se nadevam deka naskoro ke svetne
Kude si bre Barsa :D :pijani:

Eve i kaj rusite pocnaa so slava :backa:
 

Attachments

Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom