Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Nema sekogas mesec. Eve posledniot 130 e potpisan na 13.07 a objaven na 21.07.2021, isto i predhodno imase so period od nedela dve megu potpis i objava. Pa ako ovoj e potpisan juli ili avgust, logicki bi trebalo da ima i mnogu drugi potpisani ukazi sto treba da gi objavat naskoro. A ako e skoro potpisan, poslednive desetina dena, njama da ima drugi. Toa me interesira.
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Еве нов апдејт на списокот со преписки по конзулски. Внесени се сите промени од оваа недела во сите статуси (фала @Peroronchino за помошта :) ).

Денес во Указ 137 се вклучено преписките:
1776/2019, 4949/2019, 4950/2019, 4952/2019, 4954/2019, 4955/2019 и 7549/2019 (за оваа преписка не сум сигурен дали е од денес или од порано), по конзулски пат.
Сигурно има и со интервју Софија што имат добиено указ, што се на положително од крај на јануари и февруари и помеѓу преписки од 4000-до 6000/2019, зависно од кога се на положително.

Ги проверив сите што се на положително од списокот од 2019, други промени нема во указ.
Од 2018 нема, а од 2020 и 2021 што се на положително, ќе ги проверам вечер. Сега има фудбал, пиво треба да се пие :ајнапиво:

Честитки на тие што добија, а ако има уште некој вклучен во указ од денес, нека се пофали, ќе пиеме по една од него:pijani:
Бујрум список преписки:
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Nema sekogas mesec. Eve posledniot 130 e potpisan na 13.07 a objaven na 21.07.2021, isto i predhodno imase so period od nedela dve megu potpis i objava. Pa ako ovoj e potpisan juli ili avgust, logicki bi trebalo da ima i mnogu drugi potpisani ukazi sto treba da gi objavat naskoro. A ako e skoro potpisan, poslednive desetina dena, njama da ima drugi. Toa me interesira.
Ti si znaes golem si :)
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Само да известам дека апдејт на списокот ќе има тек утре вечер оти уште не сум прибран од одмор.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Уживај батка, само нека пуштат некој указ повеќе. Ќе забележиме се од промени и ќе ти пуштам у порака. Поздравче...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom