Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
697
Поени од реакции
3.906
Oд Нередовна не е представен документ'т от Сдружение "Б'лгарски културен кулб - Скопие" Во финална

11196/2019
само оваа преписка со промена денеска :place:
И овие од вчера, нови преписки...друго ништо не мрда :cautious:

14465/2021 - Образувана преписка N:14465/2021/13.09.2021 г.
14575/2021 - Образувана преписка N:14575/2021/13.09.2021 г.
14577/2021 - Образувана преписка N:14577/2021/13.09.2021 г.
14578/2021 - Образувана преписка N:14578/2021/13.09.2021 г.
14583/2021 - Образувана преписка N:14583/2021/13.09.2021 г.
14584/2021 - Образувана преписка N:14584/2021/13.09.2021 г.
14585/2021 - Образувана преписка N:14585/2021/13.09.2021 г.
14587/2021 - Образувана преписка N:14587/2021/13.09.2021 г.
14827/2021 - Образувана преписка N:14827/2021/13.09.2021 г.
14832/2021 - Образувана преписка N:14832/2021/13.09.2021 г.
 
Член од
2 октомври 2020
Мислења
12
Поени од реакции
40
И овие од вчера, нови преписки...друго ништо не мрда :cautious:

14465/2021 - Образувана преписка N:14465/2021/13.09.2021 г.
14575/2021 - Образувана преписка N:14575/2021/13.09.2021 г.
14577/2021 - Образувана преписка N:14577/2021/13.09.2021 г.
14578/2021 - Образувана преписка N:14578/2021/13.09.2021 г.
14583/2021 - Образувана преписка N:14583/2021/13.09.2021 г.
14584/2021 - Образувана преписка N:14584/2021/13.09.2021 г.
14585/2021 - Образувана преписка N:14585/2021/13.09.2021 г.
14587/2021 - Образувана преписка N:14587/2021/13.09.2021 г.
14827/2021 - Образувана преписка N:14827/2021/13.09.2021 г.
14832/2021 - Образувана преписка N:14832/2021/13.09.2021 г.
одакле сте ви узели ту информацију??
 
Член од
6 октомври 2020
Мислења
74
Поени од реакции
394
Сега проверив има околу твојата преписка исто промени

задолжителна во финална


6177/2021
6178/2021
6179/2021
6180/2021
6181/2021
6182/2021
6185/2021
6191/2021
6194/2021

каков ред овоа испадна 1100 преписки прерипнати ... :place:
 
Член од
14 октомври 2020
Мислења
11
Поени од реакции
34
Е зошто им ебаваш филм на посредниците? Не си воопшто фер.

Отепаа прсти кутри луѓе објаснувајќи по фб групи дека никакоооооо не може Софија да се оди ниту за сликање, ниту за подигање документи.

I wonder why? Hmmm
И јас петокот на 10-09 бев Софија за подигнување на документи, кај нас за излез ми бараа пцр тест а на влез во БГ ги дадов сертификатот за вакцинација од Србија, ПЦР тестот и указот и си влегов без проблем
ПС дополнително ќе ги пишам деталите како сум поминал од почеток до крај (до интервју бев со посредник а по указот сам си завршив работа)
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
697
Поени од реакции
3.906
Сега проверив има околу твојата преписка исто промени

задолжителна во финална


6177/2021
6178/2021
6179/2021
6180/2021
6181/2021
6182/2021
6185/2021
6191/2021
6194/2021

каков ред овоа испадна 1100 преписки прерипнати ... :place:
Tie prepiski se so promeni od vcera vo finalna, 13.09.2021, obrazuvani so dati od maj 2021, potocno 13, 18, 19 i 21.05.2021... ako mu znaci na nekoj nesto.
Eve uste edna nova prepiska po konzulski od denes, pravo na neredovna:
  • Образувана преписка N:14883/2021/14.09.2021 г. Констатирани нередовности:К'м удостоверението, издадено от Д'ржавната агенција за б'лгарите в чужбина, с което е удостоверен б'лгарскија Ви произход не са представени документите, в'з основа на които е направен правнија извод, че сте от б'лгарски произход. В тази вр'зка и на основание чл. 6, ал. 1, т. 1 от Наредба № 1 от 19 февруари 1999 г. за прилагане на глава пета от Закона за б'лгарското гражданство следва в срок до 14.11.2021 г. да представите б'лгарски документ за самоличност на Ацо Ангелов, удостоверение за родствени вр'зки, издадено от с'ответната обштина в Р Б'лгарија, в којато е регистриран Вашијат родственик-б'лгарски гражданин Ацо Ангелов, с когото имате обшт в'зходјашт, както и документите удостоверјавашти родствената Ви вр'зка с Ацо Ангелов. При непредставјане на документите в срок, преписката Ви ште б'де разгледана на заседание на С'вета по гражданството с мнение молбата да не б'де уважена. С'обштението е публикувано на 14.09.2021 г.
Автоматски споено мислење:

одакле сте ви узели ту информацију??
Од Краси Каракачанов :backa:
Се шалам:D
Никој не ни ги дава тие информации, сами ги наоѓаме.
Од https://publicbg.mjs.bg/BgInfo/, ќе проверуваш и бараш секој ден по некоја преписка и ќе имаш инфо до каде се со промени.
 
Последно уредено:
Член од
22 февруари 2018
Мислења
52
Поени од реакции
80
Член од
31 август 2012
Мислења
318
Поени од реакции
183
Poradi obvrski podolgo vreme ne go sledev forumov, do koj broj na prepiska odprilika ima potpisano ukazi, bidejki citam okolu dva meseci nemalo nisto potpisano.
 
Член од
6 март 2017
Мислења
38
Поени од реакции
5
Abe so popisov treba da se pisime Bugari ili moze i bez toa da pominime?

Isto dali nekoj znae broj od konzulat od Bitola, ne mi krevaat na tie sto gi ima vo zlatna kniga...

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
 
Член од
2 април 2020
Мислења
28
Поени од реакции
24
Abe so popisov treba da se pisime Bugari ili moze i bez toa da pominime?

Isto dali nekoj znae broj od konzulat od Bitola, ne mi krevaat na tie sto gi ima vo zlatna kniga...

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
Drugar edno isto prasanje se postavuva po 100ti pat go poslednite 10 stranici. Zavrti nekoja stranica nazad, razgledaj za sto se pishyvalo ili diskuriralo pa ke najdes mnogu povekje informacii. Doagjate na forumot bez da razgledate i da procitate i postavuvate prasanja za edna ista rabota po 500 pati.
 
Член од
15 септември 2021
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво. Сакам да го сменам моминското презиме на бугарскиот пасош да го ставам сегашното, е сега проблемот е тоа што во моментов во Бугарија невакцинирни и без тест не пуштаат. На пример за во БГ амбасада во Скопје што документи треба да доставам за таму да го сменам презимето? Исто така за ќерка ми сакам да извадам па дали знаете и за тоа што треба? Да не идам преку посредник туку ако можам лично јас да ја завршам таа работа.
На бројот ѕвонам ама никој не се јавува, па дали знаете адреса за емаил да и пишам?
 
Член од
6 август 2015
Мислења
455
Поени од реакции
738
Читајќи тука што е и како е со луѓево и малку е ова што го наплаќаат посредниците. Вас човек за рака да ве носи како дете во градинка малку е.
Со зборовите на чесниот Миленко Неделковски "Македонците се мудар народ".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom