Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Ја сум со документи само преку брат интервју август 2019 на задолжителна сум, преку посредник одам што е попаметно да земам потврда ? до кога имам рок да одесам?
nosi odma potvrda za sigurno,bas si navreme som si na zadolzintelna ama nosi ne cekaj ..preku brat sestra ne odbivaa pa ke videme
Автоматски споено мислење:

 
Член од
24 декември 2017
Мислења
81
Поени од реакции
117
nosi odma potvrda za sigurno,bas si navreme som si na zadolzintelna ama nosi ne cekaj ..preku brat sestra ne odbivaa pa ke videme
Автоматски споено мислење:
Нели имаше пред неколку месеци муабет дека тие што се одбиени преку брат биле одбиени затоашто братот немал земено пасош преку потекло туку бил студент или на друг начин ама најпаметно да ваѓам потврда за сигурно :)
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
78
Поени од реакции
55
ako razlikuvah nemase ni da prasam
Nemozis da ubrzas za podiganje na ukaz. Si zakazuvas termin elektronski koga ke ti izleze ukazot. Momentalno terminite se okolu 2 meseca od koga ke ti izleze ukazot. Posle toa odkoga ke go zemes ukazot mozes posrednik da angaziras da zemes pasos za 1 den.
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Нели имаше пред неколку месеци муабет дека тие што се одбиени преку брат биле одбиени затоашто братот немал земено пасош преку потекло туку бил студент или на друг начин ама најпаметно да ваѓам потврда за сигурно :)
naj pametno izvadisi i odnesi oste kak si na zadolzitelna,za sigurnost..gledas tie bugarive samo menat pravila,i jas sum preku brat ama nosev i potvrda..pa ti si znaes
Автоматски споено мислење:

Nemozis da ubrzas za podiganje na ukaz. Si zakazuvas termin elektronski koga ke ti izleze ukazot. Momentalno terminite se okolu 2 meseca od koga ke ti izleze ukazot. Posle toa odkoga ke go zemes ukazot mozes posrednik da angaziras da zemes pasos za 1 den.
aha sega razbrav...fala ti mnogu na odgovorot poz
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
naj pametno izvadisi i odnesi oste kak si na zadolzitelna,za sigurnost..gledas tie bugarive samo menat pravila,i jas sum preku brat ama nosev i potvrda..pa ti si znaes
Автоматски споено мислење:


aha sega razbrav...fala ti mnogu na odgovorot poz
@Mattea кога ти го потпишуваат државјанството ,тоа е вклучено во указ бр....во кој влегуваат повеќе државјанства.Закажуваш за подигнување ,и на тој ден организираш со некој од ппсредниците да ти среди работа во општина за адреса и ЕГН да ги земете одма ,и од таму одите во мвр на сликање.Можеш одма по експресна да го земеш ,а можеш и по 3 дена да ти го донесе посредникот а ќе те чини дупло поефтино.
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
77
Nekoj spomna deka poveke ne primaat dopolnitelni dokumenti. Denes podnesov za sestra mi potvrda od klub I izvodi od tatko, dedo. Taka da primaat!!!

Pale pisi ja sestra mi na spisokot. Na 06.05.2019 imase intervju, seuste e na zadolzitelna
Дали дозволуваат да доставиш дополнителни документи за друго лице? Јас сакам да носам и за жена ми кога ќе носам за мене. Бараат да се има некакво полномошно?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Дали дозволуваат да доставиш дополнителни документи за друго лице? Јас сакам да носам и за жена ми кога ќе носам за мене. Бараат да се има некакво полномошно?
Не бараат,може да доставиш слободно.
 
Член од
21 јануари 2020
Мислења
18
Поени од реакции
45
upravo si isto go mislam i jas za nego golem lazac e taj..sepak vikam da spodelam ovde, inace koj e ovde preku brat sepak neka spodelat koga ke imat nekoja promena taka ke vidime dali potpisuvat ili otkaz
Zdravo jas sum preku brat na polozitelno sum od Noemvri 2019
Автоматски споено мислење:

Jas sum preku brat bez nikakvi dokumenti plus dobiv ukaz pred eden mesec
Kolku vreme cekase za ukaz
 
Член од
12 февруари 2020
Мислења
31
Поени од реакции
18
Zdravo nova sum na forumot
Imam podneseno za bugarski pasos preku mojata sestra.Sestra mi go ima dobieno svojot pasos preku bratuced ama toa uste pred 5 god.Jas podnesov od sestra mi 2017 god vo Dekemvri prv pat otidov vo agencijata za cuzbina vo Sofija.Posle 1 god na 2018 dobiv proishod i bev na intervju na 14 Fevruari 2019.Statusot seuste mi e prepiskata se namira v procedura po zadolzitelno sqglasuvane ...dali ke dopijam pasos i uste kolku vreme se ceka ???
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
dali ke dopijam pasos i uste kolku vreme se ceka ???
Не може со сигурност да ти кажеме дали ќе допиеш пасош, а за колку се чека има горе на страната линк (во анкетата стои), отвори го и ќе видиш точно колку трае и колку се чека за кој статус.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom