Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 февруари 2019
Мислења
72
Поени од реакции
116
2016 kaj sme luge!!!!! Ajde ovaj den kaj nas potpisi da se i nie izraduvame. Do kraj na nedelata da ne ispotpise cela 2016 :popce::popce::popce::popce::popce::popce::popce:
Prijatele nie ne sme 2016, NIE SME VO REALNOSTA 2015 POCNATI SO 2016 INTERVJU, ta e bolnata vistina, da se nadevame deka ke ima moilost administratorov so gi azurira podatocite na stranata na ministerstvo na bugarija i ke ni dade bilo kakov odgovor da znaeme na sto sme barem :popce::popce::popce:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
Prijatele nie ne sme 2016, NIE SME VO REALNOSTA 2015 POCNATI SO 2016 INTERVJU, ta e bolnata vistina, da se nadevame deka ke ima moilost administratorov so gi azurira podatocite na stranata na ministerstvo na bugarija i ke ni dade bilo kakov odgovor da znaeme na sto sme barem :popce::popce::popce:
Po pravo jas pocnav 2014 so dokumentacija togas posrednickata vikase deka mora da cekame edna godina dodeka da dojdeme do proishod i taka jas si pocnah 2014 so dokumenti pa cekah do noemvri 2015 da mi kaze deka sega ima mesto vo listata za proishod. Pa koga go zemah intervju zakazaa za noemvri 2016..... I so da kazuvam poveke dopolnitelni proverki svastariii tuku ajde ke si pocekame kako e Gospod nikoj ne e. Site se nadevame na dobro.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Po pravo jas pocnav 2014 so dokumentacija togas posrednickata vikase deka mora da cekame edna godina dodeka da dojdeme do proishod i taka jas si pocnah 2014 so dokumenti pa cekah do noemvri 2015 da mi kaze deka sega ima mesto vo listata za proishod. Pa koga go zemah intervju zakazaa za noemvri 2016..... I so da kazuvam poveke dopolnitelni proverki svastariii tuku ajde ke si pocekame kako e Gospod nikoj ne e. Site se nadevame na dobro.
Исто друже...иста слика сум и јас
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
2016 kaj sme luge!!!!! Ajde ovaj den kaj nas potpisi da se i nie izraduvame. Do kraj na nedelata da ne ispotpise cela 2016 :popce::popce::popce::popce::popce::popce::popce:
Ne e na arno so nas od 2016, seuste February ne nemaat zavrseno a vcera ete imase napisano mu potpisale nekomu od 2018 a polozitelno od 3 Maj,pa dali se normalni,5 godini ne zaebavaat, i sega ova.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
Ne e na arno so nas od 2016, seuste February ne nemaat zavrseno a vcera ete imase napisano mu potpisale nekomu od 2018 a polozitelno od 3 Maj,pa dali se normalni,5 godini ne zaebavaat, i sega ova.
Ke bide uste malo pa nestalo Pale do posle ke kaze ima li promeni. Kolku i da saka da ne drze nema da moze blize se krajo samo sega najnogu e stresno.
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
31
Поени од реакции
63
Ubavo ti odgovori covekot,ima mnogu makedonci odat po 6 meseci vo godinata vo EU i rabotaat na divo niv gi znaes,so privremena bugarska licna karta mozes da rabotis samo vo Bugarija.
Bugarske firme šalju radnike u EU, najčešće na edukaciju formalno, a ti radnici rade u EU sa privremenim Bg papirima. Ako bi ih prijavili da rade (da nisu na edukaciji) morali bi da im plate Eu platu.
 
Член од
3 февруари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
15
Ne e na arno so nas od 2016, seuste February ne nemaat zavrseno a vcera ete imase napisano mu potpisale nekomu od 2018 a polozitelno od 3 Maj,pa dali se normalni,5 godini ne zaebavaat, i sega ova.
ovaa nedela nas ni e redot ke vidite
Автоматски споено мислење:

Prijatele nie ne sme 2016, NIE SME VO REALNOSTA 2015 POCNATI SO 2016 INTERVJU, ta e bolnata vistina, da se nadevame deka ke ima moilost administratorov so gi azurira podatocite na stranata na ministerstvo na bugarija i ke ni dade bilo kakov odgovor da znaeme na sto sme barem :popce::popce::popce:
ili da pocekame do kraj na mesecov da vidime ako nema nisto da ispratime molba da vidime do kaj sme
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2019
Мислења
35
Поени од реакции
35
Nekoj spomna deka poveke ne primaat dopolnitelni dokumenti. Denes podnesov za sestra mi potvrda od klub I izvodi od tatko, dedo. Taka da primaat!!!

Pale pisi ja sestra mi na spisokot. Na 06.05.2019 imase intervju, seuste e na zadolzitelna
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Nekoj spomna deka poveke ne primaat dopolnitelni dokumenti. Denes podnesov za sestra mi potvrda od klub I izvodi od tatko, dedo. Taka da primaat!!!

Pale pisi ja sestra mi na spisokot. Na 06.05.2019 imase intervju, seuste e na zadolzitelna
Nikoj ne spomna takvo nesto,normalno deka primaat dopolnitelni dokumenti.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Pa Sale Juve imase vcera replicirano na tvoj post
Автоматски споено мислење:

Da ne imal nekoj iskustvo u skoro vreme so vadenje duplikat proishod? Kolku vreme se ceka?
Ne si go razbral,toj kazuva deka koga ke si na polozitelno i dokumentite se kaj Jotova nemoze da se dostavat dopolnitelni kaj nea.
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
160
Paleeeeee
javi se, spodeli nekoja novost, ili daj kontakti kade nie da barame novosti, vo neizvesnost sme vaka.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Paleeeeee
javi se, spodeli nekoja novost, ili daj kontakti kade nie da barame novosti, vo neizvesnost sme vaka.
Нема промени сеуште,пратам јас не се секирајте;)
Ова е како затишје пред бура..........дај боже:popce:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom