Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
a na finalna dopolnitelni dokumenti mozelo taka?
Ke ti gi primet na salter no moze da bide djabe ako veke go razgledale,resile i ispratile na sovet,znaci mozda ke svrsis rabota a moze i ne.
Автоматски споено мислење:

Нема промени сеуште,пратам јас не се секирајте;)
Ова е како затишје пред бура..........дај боже:popce:
Gledaj barem ti otkoga ke go zemis ukazot detalno da napisis kakva e postapkata za da znaeme dali ima nekoi promeni,drugive go zemaat ukazot i begaat od forumov.
 
Последно уредено:
Член од
11 февруари 2020
Мислења
116
Поени од реакции
88
Дали прашуваш за жена ти да поднесе или ти?
Ако прашуваш за жена ти,ок може и ќе го земе за отприлика 2 до 2,5 години најкасно зошто ќе се убрза,нема да биде толку чекање за потпис.Но ако прашуваш за тебе неможе,затоа што маж и жена не се сметаат за крвно сродство и нема основ за поднесување.
Da za zena mi sakam da podnesam posto ima tatkoi i brat i fala vi
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Ke ti gi primet na salter no moze da bide djabe ako veke go razgledale,resile i ispratile na sovet,znaci mozda ke svrsis rabota a moze i ne.
Автоматски споено мислење:


Gledaj barem ti otkoga ke go zemis ukazot detalno da napisis kakva e postapkata za da znaeme dali ima nekoi promeni,drugive go zemaat ukazot i begaat od forumov.
200Eur na posrednikot, zemanje drzavjanstvo i slikanje vo ist den... Barem takva ponuda dobiv
 
Член од
29 октомври 2019
Мислења
39
Поени од реакции
51
Kako mislis poveke ne primaat dopolnitelni dokumenti?
Vo niedena faza poveke ne primaat dopolnitelni dokumenti ili...
Jas sum uste na zadolzitelna i sega ke nosam original izvodi vo pravosudie zaedno so potvrda i mislis deka nema da mi gi primat?
Ti si na (zadolzitelna proverka) toa e druga stvar tamu moze, ja sum na polozitelno...
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Ke ti gi primet na salter no moze da bide djabe ako veke go razgledale,resile i ispratile na sovet,znaci mozda ke svrsis rabota a moze i ne.
Автоматски споено мислење:


Gledaj barem ti otkoga ke go zemis ukazot detalno da napisis kakva e postapkata za da znaeme dali ima nekoi promeni,drugive go zemaat ukazot i begaat od forumov.
Секако,бар јас сум детална кога ги опишувам постапките.Само тек крај на април имам закажано па ќе видиме.
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Секако,бар јас сум детална кога ги опишувам постапките.Само тек крај на април имам закажано па ќе видиме.
@palekrstic jas edno nemozam da razberam, od koga ke ti go potpisat ukazot ako posle teras preku posrednik mozeli odma da ti zavrse rabota da si go zemes pasosot ili pak se ceka koga ke ti zakazat??ne mi e jasno odamna sakav da prasam za toa
 
Член од
8 септември 2018
Мислења
52
Поени од реакции
39
Знае ли некој какво е тоа здружение Петар колев во Софија?
 

Trpana

M33
Член од
27 јуни 2019
Мислења
26
Поени од реакции
64
@palekrstic jas edno nemozam da razberam, od koga ke ti go potpisat ukazot ako posle teras preku posrednik mozeli odma da ti zavrse rabota da si go zemes pasosot ili pak se ceka koga ke ti zakazat??ne mi e jasno odamna sakav da prasam za toa
Nemozes da razberes normalno ...koga ne razlikuvas ukaz od pasos ....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom