Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Paa probaj prvo 1 stavi gi vo MOLBA VX NOMER sa 2 stavi gi vo Pin, ako nesaka svrti gi mora da otvori
На 2ката треба да додаде година само. Пример 1234/2015. Од позади со пенкало е напишан пинот. Пинот е добиен на интервју. 1 не му треба при внесување.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Дечки ме интересира од тој списокот што го правевме има ли некои кои добија државјанство и дали се истите најгоре на списокот(дали се оди по ред) ?
 
Член од
20 мај 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Сакам да прашам, дал некој имал проблем со извод од МКР, да му е датумот на раѓането запишано по црковен календар а не по граѓанскиот календар?
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Decki imam edno prasanje, mi potpisa viceto i sega udostoverenieto mi e prateno za skopje ( tuka vo ambasada imam podneseno pa poradi toa) ...pa dali znae nekoj ili ima slicno iskustvo kolku vreme se ceka.
Inace na 15 maj mi potpisa a od 2013 sum so dokumenti krstenica od dedo ubav den na site
Odi i prasaj vo ambasada edna moja rodnina isto kako tebe mnogu brzo i stigna si pojde vo ambasada si go zema , I toj bese od 2013
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Sebo da te prasam dali znaes... mu rekoa na eeden drugar od fakultet i toj e isto od prekratenite od 2015 godina i togas toj otisol vo sofija vo nekoj klub na p.kolev koga ttoj bil pretsedatel na klubot i so se regularno dokumenti baba i dedo od ohridsko tuka rodeni pred 1920 godina izvail potvrda .... mi rece oti toa bilo 2016.
vcera zborel so nekoj posrednik i mu rekol ne se znaet so e so tie predmeti ni ce minet ni nema da minet ama najarno da si pocnis odd novo i drugar mi go prasal zs taka velis i toj mu rekol ... tie potvrdi od kaj p.kolev so set vaden isite od 2016 do 2017 godina ne vazat ne gi prznavet vo min. za pravda i kaj pretsedatelot.
mene to nekako cudno mi bese ama drugar mi mi velit go znam covekot odamna raboti posrednik...
navistina tie potvrdi od p.kolev od klubot vo sofija vadeni 2016 i 2017 ne vazat i ne gi priznavat?
nekoj drug isto nesto da ne cul za ova ako znae da mi kazit?
Site potvrdi posle 1918 god dali od MBP ili od BKKS si imaat problemi bodejki toj period se znaese deka ke pominuvaat so potvrdi ama posle ispadna deka samo do 1918 god ke ppminuvaat ne se krivi ni. Posrednicite a ni ovie od zdruzenijata ednostavno taka padna dogovor da do 1918
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Site potvrdi posle 1918 god dali od MBP ili od BKKS si imaat problemi bodejki toj period se znaese deka ke pominuvaat so potvrdi ama posle ispadna deka samo do 1918 god ke ppminuvaat ne se krivi ni. Posrednicite a ni ovie od zdruzenijata ednostavno taka padna dogovor da do 1918
Predokot da e roden pred 1918 taka?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Site potvrdi posle 1918 god dali od MBP ili od BKKS si imaat problemi bodejki toj period se znaese deka ke pominuvaat so potvrdi ama posle ispadna deka samo do 1918 god ke ppminuvaat ne se krivi ni. Posrednicite a ni ovie od zdruzenijata ednostavno taka padna dogovor da do 1918
ne sum ti objasnila dobro....
posrednikot velit deka potvrdite sto bile izdavani vo 2016 i 2017 godina preku bug. klub na p.kolev ne gi uvazuvale, (deka ne vazele tie potvrdi) vo min. za pravda.
fala uste ednas
da dopolnam... baba mu i dedo mu se rodeni nekade do 1905 tie godini
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
ne sum ti objasnila dobro....
posrednikot velit deka potvrdite sto bile izdavani vo 2016 i 2017 godina preku bug. klub na p.kolev ne gi uvazuvale, (deka ne vazele tie potvrdi) vo min. za pravda.
fala uste ednas
A ovaj od strumica kako se vikase od nego vazat li potvrdite? Predci od 1880 godina?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
A ovaj od strumica kako se vikase od nego vazat li potvrdite? Predci od 1880 godina?
za tie od strumica vervam deka vazat nikoj ne se pozalil od niv i plus ima mnogu so dobija drz so tie potvrdi
me zacudi zs nekolku pati mu tvrdel posrednikot za potvrdite na p.kolev od negoviot klub, tie so se dadeni vo 2016 i 2017, vo vremeto koga rekoa za site prekrateni da si izvadet i potvrda ako nemat drugi stari dokumenti i da gi dostavat kako dopolnitelni do min. za pravda.... i toj otide vo bug klub vo sofija na p.k. a od tamu direktno od sofija potvrdi vadese i gi nosese i eden drug posrednik tuka od ohrid so e se vika jone.
kako mozit da ne vazat od p.k. a od strumica da vazet ne mi e jasno. mnogu e glupo taka.... i dvete zdruzenia bea odobreni od kaj da se vadat potvrdi imase i na dabc objaveno, i so istio tekst se pisuvaa, isti dokumenti baraa originali da bidat i so dedo i baba rodeni pred 1918 godina...
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
za tie od strumica vervam deka vazat nikoj ne se pozalil od niv i plus ima mnogu so dobija drz so tie potvrdi
me zacudi zs nekolku pati mu tvrdel posrednikot za potvrdite na p.kolev od negoviot klub, tie so se dadeni vo 2016 i 2017, vo vremeto koga rekoa za site prekrateni da si izvadet i potvrda ako nemat drugi stari dokumenti i da gi dostavat kako dopolnitelni do min. za pravda.... i toj otide vo bug klub vo sofija na p.k. a od tamu diretno od sofija potvrdi vadese i gi nosese i eden drug posrednik tuka od ohrid so e se vika jone.
kako mozit da ne vazat od p.k. a od strumica da vazet ne mi e jasno. mnogu e glupo taka.... i dvete zdruzenia bea odobreni od kaj da se vadat potvrdi imase i na dabc objaveno, i so istio tekst se pisuvaa, isti dokumenti baraa originali da bidat i so dedo i baba rodeni pred 1918 godina...
Ako zeme e da veruvame na sekoj sto ke kaze samo moze da dobieme glavobolka.. Jas na intervju na 09.01.2018 nosev dopolnitelno potvrda od kolev, sluzbenickata samo poglednam vo nivniot spisok dali gi zimat tie potvrdi i mi ja zede...
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Ako zeme e da veruvame na sekoj sto ke kaze samo moze da dobieme glavobolka.. Jas na intervju na 09.01.2018 nosev dopolnitelno potvrda od kolev, sluzbenickata samo poglednam vo nivniot spisok dali gi zimat tie potvrdi i mi ja zede...
ijas mislam taka ama ce e aj ti pocni nova postapka .... e zs? ne vazet tie potvrdi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom