Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јануари 2019
Мислења
12
Поени од реакции
15
Dali nekoj znae do kade se stignati so izdavanje na drzavjanstvo na UKAZ sum od septemvri ?
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
28
Поени од реакции
8
vo pravo e jas bev na intervjuu ovaa nedela i sluzbenickaa sto mi go pravese intervjuto mi kaza deka postapkata za drzavjanstvo trae 1 godina so svoi usi slusnav
Vo vrska so toa sto ti kazala sluzbenickata vo pravo e vo toj rok ke dobies info do kade e postapkata
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
vo pravo e jas bev na intervjuu ovaa nedela i sluzbenickaa sto mi go pravese intervjuto mi kaza deka postapkata za drzavjanstvo trae 1 godina so svoi usi slusnav
Kolku sto znam od juli go premestija za 1 januari 2019 i ete valda e na sila stapen zakonot dase prajt intervju na samoto podavajne na dokumentite vo ministerstvo ama problem e dobivajne na proishodot koj tie neophoden za da odis i pravis intervju koj se cekat 1 god momentalno i plus taa 1 od praejne na intervju idet 2 god a mozda i pojke kako so znaeme site luge po 6 meseci sea ceket samo za potpis.
 
Член од
31 октомври 2018
Мислења
21
Поени од реакции
31
vo pravo e jas bev na intervjuu ovaa nedela i sluzbenickaa sto mi go pravese intervjuto mi kaza deka postapkata za drzavjanstvo trae 1 godina so svoi usi slusnav
Мислам дека погрешно си сфатил или е нешто сменето бидејќи лани кога бев на интервју ми рекоа дека за 1 год од интервјуто ќе има промени во статусот и во мојот случај беше 7-8 месеци до промена на статус
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom