Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 февруари 2018
Мислења
44
Поени од реакции
35
Поднесени документи во Софија (потекло преку родител) – 24.03.2016
Интервју – 27.03.2017
Образувана преписка – 27.03.2017
Финален експертен преглед – 30.04.2018
Без дополнителна
Положително становиште – 18.07.2018
Без проверка од вицепрезидента
Потпишан указ бр.174/2018 – забележано на 13.01.2019

Ви посакувам на сите што побргу да дојдете до указ а потоа и до пасош :)

Прегледај го приврзокот 202996

Вака се пишује. Убаво, хронолошки. На овој начин можеме да фатиме некои тенденции и процесни текови.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Мислам дека погрешно си сфатил или е нешто сменето бидејќи лани кога бев на интервју ми рекоа дека за 1 год од интервјуто ќе има промени во статусот и во мојот случај беше 7-8 месеци до промена на статус
Bas dobro svativ citram '' POSTAPKATA ZA DRZAVJANSTVO TRAE 1 GODINA '' pa sega ostanuva da vidime, e sega ili lazi sluzbenickata ili ti znaes povise odnea toa e druga rabota
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Bas dobro svativ citram '' POSTAPKATA ZA DRZAVJANSTVO TRAE 1 GODINA '' pa sega ostanuva da vidime, e sega ili lazi sluzbenickata ili ti znaes povise odnea toa e druga rabota
Zdravo i jas koga bef na iterviju mi rekoa vo ministerstvo zakonski bilo edna godina i eve vo maj pravam 5 godini.Daj boze ti da zemes za 6 meseci.pozz
 
Член од
31 октомври 2018
Мислења
21
Поени од реакции
31
Bas dobro svativ citram '' POSTAPKATA ZA DRZAVJANSTVO TRAE 1 GODINA '' pa sega ostanuva da vidime, e sega ili lazi sluzbenickata ili ti znaes povise odnea toa e druga rabota
Па реков дека може да е сменето ама колку што знам никој нема земено пасош за 1 година а тоа го велат години и години уназат
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Почеток на декември положително а од пред саат време проверка од вицепрезидента...и на мене и на другар јас со док пасош од брат он со сестра...ова на добро е или ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Почеток на декември положително а од пред саат време проверка од вицепрезидента...и на мене и на другар јас со док пасош од брат он со сестра...ова на добро е или ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nikoj ne znae. Spored objavite na forumot, skoro site sto dobile polozitelno vo noemvri i dekemvri se staveni na proverka od viceprezidentot. Moze taka pravat za da vospostavat red na cekanje, oti im se sobraa baagji aplikacii so polozitelno stanoviste vo poslednite meseci.
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
Почеток на декември положително а од пред саат време проверка од вицепрезидента...и на мене и на другар јас со док пасош од брат он со сестра...ова на добро е или ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
koj dekemvri ? i ako moze prethodni datumi za intervju i dobivanje na proizhod ? blagodarja
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Zdravo nova sum na forumot no go pratam non stopna 1 februari 1 godina pravam od intervjuto,uste sum zadolzitelna..pocneta procedura preku prv bratuced i meguvreme go zema bratmi i od nego kopija od bg pasos imam odneseno,tia denovi planiram i potvrda od kaj Lazar bg klub dali da se nadevam?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Intervji april 2016ta...od juli 2017 ba dopolnitelna so zapirka pa od 6ti dekemvri 2018 na polozitelno od sovetot i od denes proverka...postapka pocnata juli 2015...prosohod pasos od brat..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Koja data april brat bese na intervju kaj eden moj drugar uste mu se nema smenego i on e april pravese intervju 2016
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom