Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.983
Значи еден да пише нешто надвор од темата или да пушти закачка 57273738 души ке се фатат на јадицата да му реплицираат,да дотурат сол и бибер у манџата.Така некни еден пиша за Германија,50 постови му реплицираа.Гледате дека ништо не се дешава немора да штанцате постови.Или да се пише нешто е битно па по секоја цена.Ако ви пречи напишаното немора 50 души за тоа да пишувате.
Екс mikja
 
Член од
14 август 2013
Мислења
46
Поени од реакции
89
koj ti e toj muabet be druze, makar i spekulacija????
ccc eve jas ke ti dadam takva:
od denes ke davaat pasosi samo usno da kazes"sakam pasos" i go dobivas istiot den .....zadovolen?
Брату не ме сфакај толку буквално, мислев нешто во стилот - во ДАБЧ работата оди побавно поради скандалот, агенцијата ќе се затвора и сл, значи никој не може да ти каже дали е точно ама има смисла. Така и со вицето - не потпишува поради исчекување на нов закон, има ставено мораториум неколку месеци, на зимски одмор е ... значи БИЛО КАКВА информација што има смисла затоа што ова чекање стварно веќе нема смисла
 
Член од
2 јануари 2019
Мислења
19
Поени од реакции
7
Дали знаете на која адреса се одржува интервјуто во Софија?
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Брату не ме сфакај толку буквално, мислев нешто во стилот - во ДАБЧ работата оди побавно поради скандалот, агенцијата ќе се затвора и сл, значи никој не може да ти каже дали е точно ама има смисла. Така и со вицето - не потпишува поради исчекување на нов закон, има ставено мораториум неколку месеци, на зимски одмор е ... значи БИЛО КАКВА информација што има смисла затоа што ова чекање стварно веќе нема смисла
Zdravo ima edna cudna rabota na forumof go pratam non stop nekoi clenovi koi se bile za potpis cekale okolu 1 mesec i se pregledani i se staveni na proverka od viceto i im se meni samo na tie sto gi stavat na proverka statusot .ipak mi stoi oti se raboti nesto cim nekoi clenovi sepak imaat promeni od viceto.
 
Член од
11 март 2010
Мислења
31
Поени од реакции
46
Zdr.forumdzii,dali ke moze nekoj da mi dade kontakt od Vanco od Ohrid,posrednikot za bg.pasosi.
Fala vi mnogu odnapred,pozzz !!!!!
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Zdravo ima edna cudna rabota na forumof go pratam non stop nekoi clenovi koi se bile za potpis cekale okolu 1 mesec i se pregledani i se staveni na proverka od viceto i im se meni samo na tie sto gi stavat na proverka statusot .ipak mi stoi oti se raboti nesto cim nekoi clenovi sepak imaat promeni od viceto.
И мене ми има оставено исти впечаток тоа со проверката. Значи на голем дел од тие што ги става на проверка им потпишува, а на тие што чекаат потпис повеќе од 4-5 итн. месеци за жал или им дава отказ или документите нека си ги бараат во некој контејнер.
Вицепрезидента нема никаков рок до кога да потпише.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Да прашам при правењето медицински/здравствен тест што се се проверува? Односно одма се вади или прават и анализа на крв па се чека ден-два за потврдата? Чисто да знам коа ќе идам во Скопје оти ќе бидам ограничен со време па да имам претстава.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
И мене ми има оставено исти впечаток тоа со проверката. Значи на голем дел од тие што ги става на проверка им потпишува, а на тие што чекаат потпис повеќе од 4-5 итн. месеци за жал или им дава отказ или документите нека си ги бараат во некој контејнер.
Вицепрезидента нема никаков рок до кога да потпише.
Se slusnaf so eden posrednik mi rece demek posle 20.01.2018..imale najava deka ke pocnat da potpisuvaat kolku e tocno ostanuva da cekame.pozz
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Повеќето од овие што поставуваат прашања не сакаат 2-3 поста наназад да прочитат а не пак неколку страни.
Одговорот му стои 2 поста погоре,тој истото го прашува. СТРАШНО
 
Член од
7 август 2017
Мислења
109
Поени од реакции
134
И мене ми има оставено исти впечаток тоа со проверката. Значи на голем дел од тие што ги става на проверка им потпишува, а на тие што чекаат потпис повеќе од 4-5 итн. месеци за жал или им дава отказ или документите нека си ги бараат во некој контејнер.
Вицепрезидента нема никаков рок до кога да потпише.
Bash naprotiv...
Tie sho gi stava na proverka od vizeprecidenta ...
Na nekoi Posle toa im pishuva otkaz od vizeprecidenta....
Nz da na nekoj od polozitelno mu sleduvalo direktno otkaz...
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Повеќето од овие што поставуваат прашања не сакаат 2-3 поста наназад да прочитат а не пак неколку страни.
Одговорот му стои 2 поста погоре,тој истото го прашува. СТРАШНО
истата информација ја имав и јас затоа пишав прошлата година дека потписи после 15 јаноар иако пак не ми се верува за јаноар пошто ПРЕМНОГУ празници се ги славиме исто,ке пуштеле баеги одеднаш колку еточно времето ке покаже!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom