Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2016
Мислења
46
Поени од реакции
17
Бев денеска да подадам документи за произход во Конзулат во Битола и бев ми ги зедоа документите, ми дадоа ливче за плаќање бев во банка и на крај ливчето а не уплатницата ми ги зеде еден од врата и ми рече толку...никој не ми даде ни бројче ни ништо..дали е грешка, да се враќам назад или така треба да биде???
 
Член од
30 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
34
Здраво. Имам потекло од прв браучед до интервју во мај 2017 и поднесено дополнителни документи во моментот кога статусот ми беше (и сеуште е) „Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија“ . Дали некој има информација дали ќе ми се уважат дополнителните документи во овој момент и дали воопшто да се надевам за потпис?
Благодарам
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Здраво. Имам потекло од прв браучед до интервју во мај 2017 и поднесено дополнителни документи во моментот кога статусот ми беше (и сеуште е) „Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија“ . Дали некој има информација дали ќе ми се уважат дополнителните документи во овој момент и дали воопшто да се надевам за потпис?
Благодарам
toa tuka nekoj tesko da znae kolku vreme ti e ovoj status i koga ti se smeni srekjno
 
Член од
9 август 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Прво.честитки
Второ, колку време чекаше да ти го пратат во амбасада, прашувам затоа подигање чекаме од јуни во конзулатот во Битола и сеуште немало стигнато
Kako sto vidov toa odi elektronski, ako ti pisuva deka e prateno vo ambasada javi se i prasaj dali e pristignat ukazot. Mene koga mi se smeni statusot odma se javiv vo ambasada i mi kazaa deka e pristignat i mozam da go podignam koga sakam. Bev deneska vo ambasada go zedov ukazot i pisav adresa, vrabotebite mi rekoja za okolu 4 meseci ke bidam vpisana vo opstina i ke bide izdadeno EGN. Potoa vo Sofija za licna karta i pasos. Dokolku ne sum vo pravo i ako ima nekoj iskustvo od forumov bi go zamolila da odgovori :)
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Kako sto vidov toa odi elektronski, ako ti pisuva deka e prateno vo ambasada javi se i prasaj dali e pristignat ukazot. Mene koga mi se smeni statusot odma se javiv vo ambasada i mi kazaa deka e pristignat i mozam da go podignam koga sakam. Bev deneska vo ambasada go zedov ukazot i pisav adresa, vrabotebite mi rekoja za okolu 4 meseci ke bidam vpisana vo opstina i ke bide izdadeno EGN. Potoa vo Sofija za licna karta i pasos. Dokolku ne sum vo pravo i ako ima nekoj iskustvo od forumov bi go zamolila da odgovori :)
Секој четврток или петок одиме и лично или се јавуваме... од денес најново, во Септември
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
39
Поени од реакции
43
Здраво. Имам потекло од прв браучед до интервју во мај 2017 и поднесено дополнителни документи во моментот кога статусот ми беше (и сеуште е) „Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија“ . Дали некој има информација дали ќе ми се уважат дополнителните документи во овој момент и дали воопшто да се надевам за потпис?
Благодарам
Во иста ситуација сум и јас, однесов дополинтелни кога ми беше тој статус. Со ваков статус бев два месеца и од почеток на Август сум на проверка од вицепрезидента.
Е сега не знам дали ги прифатиле тие документи или не. Ќе чекаме да видиме. Поз!
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
Секој четврток или петок одиме и лично или се јавуваме... од денес најново, во Септември
Истото го кажуваат и за происходите, да не се на одмор па така одуговлекуваат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 април 2018
Мислења
24
Поени од реакции
21
Бев денеска да подадам документи за произход во Конзулат во Битола и бев ми ги зедоа документите, ми дадоа ливче за плаќање бев во банка и на крај ливчето а не уплатницата ми ги зеде еден од врата и ми рече толку...никој не ми даде ни бројче ни ништо..дали е грешка, да се враќам назад или така треба да биде???
Taka treba ,posle nekoe vreme, ke se javis i ke prasas dali ti e izlezen proishodot.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
34
Во иста ситуација сум и јас, однесов дополинтелни кога ми беше тој статус. Со ваков статус бев два месеца и од почеток на Август сум на проверка од вицепрезидента.
Е сега не знам дали ги прифатиле тие документи или не. Ќе чекаме да видиме. Поз!
Се надевам дека се ќе биде во ред. Доколку има новини пиши на порталот. Благодарам, поздрав
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Истото го кажуваат и за происходите, да не се на одмор па така одуговлекуваат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Везе немам, а работи конзулатот во Битола, денес бевме, примаа некои за документи
 
Член од
23 мај 2017
Мислења
53
Поени од реакции
26
Везе немам, а работи конзулатот во Битола, денес бевме, примаа некои за документи
А да прашаш дали може од Софија да го земеш?Ама не прашувај во конзулат,прашај во правосудие.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom