Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јуни 2018
Мислења
17
Поени од реакции
6
Резултат

Лицето с ЕГН [xxxxxxxxx] има издаден документ от избранија вид??

Znaci li deka dokumentite se napraveni(pasos i licna karta)????
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
Jas zakazav termin za noemvri da podnesam dokumenti,mi rekoa vo ambasada deka ke preskoknam procedura bidejki sum so direktno poteklo od roditel,najverojatno vednas ke mi zakazat intervju,slusam deka za skoro vreme zakazuvale na takvi slucai.
Kaj takvite slucai odi pobrgu.Mojata sopruga zede drzavjanstvo na toj nacin.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
145
Поени од реакции
384
Член од
21 јули 2009
Мислења
77
Поени од реакции
11
Sega imam zakazano za podiganje na ukaz u Sofija. Dali znaete koi se slednite cekori i sto dokumenti treba da se nosat? Konkretno me interesira za adresata. Dali jas treba da prilozam adresa ili od tamu gi davaat (mi spomnaa deka imalo nekakvi sluzbeni adresi)???
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
50
Поени од реакции
36
Член од
8 август 2018
Мислења
44
Поени од реакции
113
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Екипо здраво. Дали знае некој колку чини да се префрли македонската возачка на бугарска(Б и Ц- категорија). Фала многу и поздрав од Англија;)
немој казнуваат,распрашај се ке видиш и самиоот.[DOUBLEPOST=1534892414][/DOUBLEPOST]
Da se nadevame deka od septemvri kje ima potpisi kaj site.
ЧУЛ ТЕ ГОСПОД....
 
Последно уредено:
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
Kolku vreme cekase od podnesuvanjeto/ of intervjuto?Vo ambasada ili vo Sofija? Koga citam ov de po kolku vreme cekaat duri ne mi se podnesuva,haha.
Celosno procedurata i traese nekade okolu 2 godini.Imam vo predvid podnesuvanje,intervju,adresni rwgistracii slikanje za pasos.Postapkata ja terase preku Sofija
 
Член од
2 март 2017
Мислења
28
Поени од реакции
27
Здраво , дали знае некој дали може да се провери online дали е издаден матичниот број?
 
Член од
5 февруари 2018
Мислења
21
Поени од реакции
88
Денес промена од задолжителна на финална интервју 04.10.2017
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom