Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 мај 2018
Мислења
7
Поени од реакции
1
Директно во Софија си?
Зошто само ако си дирекно во Софија, се закажува во полето под статусот дека ти е одобрена преписката и вкличена во указ број..... кај што ти пишува во едно правоаголниче записиване , стискаш таму и ти бара податоци твои да внесеш и кој датум и време да одиш да си го земеш указот.
Fala ti mnogu! Intervjuto go pravev vo skopje toa znaci deka od skopje go podigam pa odam vo sofija da vadam licna karta i pasos?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Fala ti mnogu! Intervjuto go pravev vo skopje toa znaci deka od skopje go podigam pa odam vo sofija da vadam licna karta i pasos?
Се јавуваш во амбасада и ќе ти кажат кога да одиш, колку треба да уплатиш и две слики пасошки формат. Потоа има чекање од околу 3 месеци, зависи кога ќе ги потрефиш за да пратат документи до Софија до општина каде што ќе ја земеш адресата и матичниот број. Е тек после тоа одиш за сликање за пасош.
А да беше преку Софија ќе можеше за една недела да си го земеш пасошот, види распрашај се можеби некој може да ти заврши работа за да го земеш указот од таму.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Се јавуваш во амбасада и ќе ти кажат кога да одиш, колку треба да уплатиш и две слики пасошки формат. Потоа има чекање од околу 3 месеци, зависи кога ќе ги потрефиш за да пратат документи до Софија до општина каде што ќе ја земеш адресата и матичниот број. Е тек после тоа одиш за сликање за пасош.
А да беше преку Софија ќе можеше за една недела да си го земеш пасошот, види распрашај се можеби некој може да ти заврши работа за да го земеш указот од таму.
Велиш може да се слика и преку конзулат или амбасада?
 
Член од
23 јуни 2018
Мислења
65
Поени од реакции
75
Znaci zawdno so drugite godini so se na dopolnitelna istovremeno 2014,2015,2016
 
Член од
5 јуни 2018
Мислења
55
Поени од реакции
24
Zdravo dali nekoj znae da mi odgovori.
Dali dokolku mazot ili zenata eden od niv ima bg dokumenti otkako ke se vencaat dali zenata dobiva avtomatski dokumenti na osnova na mazot ili mora da si vadi viza za spojuvanje semejstvo blagodaram
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Велиш може да се слика и преку конзулат или амбасада?
Сликањето оди преку Софија, неможе преку амбасада, указ само се подигнува, а за адреса и ЕГН само се поднесува, а се подигнува Софија и истиот ден се сликаш за лк и пасош.[DOUBLEPOST=1529836436][/DOUBLEPOST]
Zdravo dali nekoj znae da mi odgovori.
Dali dokolku mazot ili zenata eden od niv ima bg dokumenti otkako ke se vencaat dali zenata dobiva avtomatski dokumenti na osnova na mazot ili mora da si vadi viza za spojuvanje semejstvo blagodaram
Жената не дибива по автоматизам врз основа на мажот, и да мора со фамили виза.
 
Член од
28 ноември 2012
Мислења
91
Поени од реакции
46
Момци за подавње на документи за ЕГН и адреса што документи ми требаат ? Извод кој треба да го преведам кај нас и после таму се легализира, фотокопија од пасош и што друго?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Момци за подавње на документи за ЕГН и адреса што документи ми требаат ? Извод кој треба да го преведам кај нас и после таму се легализира, фотокопија од пасош и што друго?
izvod ako prevedes vo skopje moras da go legaliziras vo ambasada
ako preveduvas vo bg togas legaliziras vo bg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom