Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Zdravo momci deneska promena na status od finalna vo segasniot na koj sto pisuva da se dostavat dokumenti od vshozdast bugarin pravev muabet so posrednikot ni kaza da dostavam dokument od dedo koj so e roden do 1918 god i site drugi izvodi od dedo mi majka mi i od mene seto toa da se povrze i taka kje bilo se vo red vase mislenje nekoj da spodeli iskustvo kje pomine li toa vo bugarija i kolku vreme bi se cekalo
probaj toa ti e posledno ama ne veruvam so potvrda od zdruzenie nikoj do sega nema pominato
 
Член од
29 октомври 2015
Мислења
24
Поени од реакции
15
Isto i jas sum od denes na dopolnitelna proverka 16.11.2017, stvarno shteta. Aplicirav so fotokopija od krshtenica od baba mi od blgarska egzarhija... Togas ne mi go zedoja originalniot dokument i rekoja ako mi go pobaraat da go dostavam. Zborav so preveduvacot mi reche povtorno da dostavime kako za proishod dokumentite. Utre kje prasham i vo ambasada da vidam sto kje kazat...
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Да точно. Мора да се однесат оригиналите. без нив само може да ве прекинат.
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
42
Поени од реакции
15
Tocno ili netocno i moite bea dadeni orginali pa pak me stavija na dopolnitelna taka da ke cekame
 
Член од
6 октомври 2016
Мислења
52
Поени од реакции
3
Dali tie so imat rabotrno i izvadeno nino numver vo anglija dali po izlezot na anglija od eu ke mozat i ponatamu da odat i da rabotat
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
74
Поени од реакции
134
a dali znae nekoj dali ke pominam so dopolnitelno odneseni dokumenti fotokopija od bg pasos na bratmi zaedno so molba dostavena do ministerstvoto? od petokot sum na finalna
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Сите што се на дополнителна се или дека оригинал немаат однесено, Или дека не се по директна линија, Добродојдовте дами и господа ќе чекате долго време јас лично сум во 7от месец од дополнителна и уште чекам.
Najpameten si
 
Член од
6 октомври 2017
Мислења
42
Поени од реакции
13
Nisto Ne e vo red imene posrednikot taka mi rece sve mu dadov I 70+ EUR za prevodi legalizacija I udostoverenie od zdruzenie I na kraj neuvazena molba ,neka Ne ve lazat posrednicite no nisto negubis samo(70-100eur)mozda tebe CE ti odobrat pokusajsi.

Sent from my Xtouch using pradedo ti koja godina e roden pred 1918 god i taka si se povrzal so izvodi se do tebe toa go naprai ti
 
Член од
1 март 2015
Мислења
44
Поени од реакции
95
Дали има да се пофали некој со потпишан указ од било која година?
Читаме различни работи овде, а не знаеме дали воопшто мрда работава?
 
Член од
3 ноември 2017
Мислења
102
Поени од реакции
61
Ima li nekoj od (2016 ,sto imame pominato intervju) od mart do juni, sto ima ukaz potpisano, dali e trgnato ili si stoi vo mesto,
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom