Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Zdravo momci deneska promena na status od finalna vo segasniot na koj sto pisuva da se dostavat dokumenti od vshozdast bugarin pravev muabet so posrednikot ni kaza da dostavam dokument od dedo koj so e roden do 1918 god i site drugi izvodi od dedo mi majka mi i od mene seto toa da se povrze i taka kje bilo se vo red vase mislenje nekoj da spodeli iskustvo kje pomine li toa vo bugarija i kolku vreme bi se cekalo
Nisto Ne e vo red imene posrednikot taka mi rece sve mu dadov I 70+ EUR za prevodi legalizacija I udostoverenie od zdruzenie I na kraj neuvazena molba ,neka Ne ve lazat posrednicite no nisto negubis samo(70-100eur)mozda tebe CE ti odobrat pokusajsi.

Sent from my Xtouch using Tapatalk
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Nisto Ne e vo red imene posrednikot taka mi rece sve mu dadov I 70+ EUR za prevodi legalizacija I udostoverenie od zdruzenie I na kraj neuvazena molba ,neka Ne ve lazat posrednicite no nisto negubis samo(70-100eur)mozda tebe CE ti odobrat pokusajsi.

Sent from my Xtouch using Tapatalk
Sto napravi ti sega,dali podnese nekoe barajne da te vratet vo procedura kako fatigova,dali barem dozna zosto te odbija, I'm dostavi cel kup dokazi I pak odbivet,toj posrednikot ne kaza nesto?
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Nisto Ne e vo red imene posrednikot taka mi rece sve mu dadov I 70+ EUR za prevodi legalizacija I udostoverenie od zdruzenie I na kraj neuvazena molba ,neka Ne ve lazat posrednicite no nisto negubis samo(70-100eur)mozda tebe CE ti odobrat pokusajsi.

Sent from my Xtouch using Tapatalk
Dali licno si gi dostavuvate dokumentite mene ednaska taka me izgorea 2013 trebase da dostavam dokumenti mu dadov pari na posrednikot a on da fi frlil dokumentite prevaranti ima cuvajtese djoko od steumica me izgore zatoa sega sam si ja brkam rabotata taka i vie nikoj ne vi treba sami se si posuva kaj se vadi i sto ae vadi i kaj se nosi

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
D

Drexel

Гостин
Сите што се на дополнителна се или дека оригинал немаат однесено, Или дека не се по директна линија, Добродојдовте дами и господа ќе чекате долго време јас лично сум во 7от месец од дополнителна и уште чекам.
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Dali licno si gi dostavuvate dokumentite mene ednaska taka me izgorea 2013 trebase da dostavam dokumenti mu dadov pari na posrednikot a on da fi frlil dokumentite prevaranti ima cuvajtese djoko od steumica me izgore zatoa sega sam si ja brkam rabotata taka i vie nikoj ne vi treba sami se si posuva kaj se vadi i sto ae vadi i kaj se nosi

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Jas licno Ne GI odnesiv posrednik mi bese Marjan Mac Georgiev (za zal pocinat e Sega) no mislam Deka GI odnesol posto mi Dade I kopija od udostovereniero I go prasav koga GI odnese bese sejogas dostapen I mislam Ne Ne lazel, a Sega isprativ email do pravozudie ako mi odgovorat im navedov koi dokumenti bile dostaveni kako dopolnitelni, izvodi original prevedeni I legalizirani do baba 100% bugari po popis, CE Vi kazam dali CE mi odgovorat, im GI prikaciv I koi dokumenti se prilizeni kako attach, I mejlot CE mu go pratam I vo DABC a na kraj CE I'm pojdam da mi GI vratat site moi dokumenti koi se original zasto tie se moja sopstvenost I se otkazuvam od baranje na BG graganstvo, da znaete ovie kako Jotovoa Karakavanov ili koj I da e Ne pravat mutavi I nedorasnati

Sent from my Xtouch using Tapatalk
 
D

Drexel

Гостин
Jas licno Ne GI odnesiv posrednik mi bese Marjan Mac Georgiev (za zal pocinat e Sega) no mislam Deka GI odnesol posto mi Dade I kopija od udostovereniero I go prasav koga GI odnese bese sejogas dostapen I mislam Ne Ne lazel, a Sega isprativ email do pravozudie ako mi odgovorat im navedov koi dokumenti bile dostaveni kako dopolnitelni, izvodi original prevedeni I legalizirani do baba 100% bugari po popis, CE Vi kazam dali CE mi odgovorat, im GI prikaciv I koi dokumenti se prilizeni kako attach, I mejlot CE mu go pratam I vo DABC a na kraj CE I'm pojdam da mi GI vratat site moi dokumenti koi se original zasto tie se moja sopstvenost I se otkazuvam od baranje na BG graganstvo, da znaete ovie kako Jotovoa Karakavanov ili koj I da e Ne pravat mutavi I nedorasnati

Sent from my Xtouch using Tapatalk
Ќе ти кажат ако прашаш на кој датум биле доставени дополнителни документи, Јас пратив меил и ми одогворија за еден ден но времето е релативно за секого
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Ќе ти кажат ако прашаш на кој датум биле доставени дополнителни документи, Јас пратив меил и ми одогворија за еден ден но времето е релативно за секого
Vcera im pativ so skenirani dopolnitelni Sto bile dostaveni da se proveri dali se vo predmetot

Sent from my Xtouch using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Sve e mozno,mozebi posrednikot gi dostavil a tie gi piknale nekade gi izgubile,gi vide tamu prava ludnica se
Ja Ne mislam Deka se ludnica, posto sluzbenickata na salter bese na nivo uctiva, kaj nas Ne sum sretnal da se odnesuvaat taka so golema pocit kon stranka, na intervju bev kaj Edna mlada devojka(zena) po poteklo od Plovdiv I bese korektna I normalno na Blgarski slobodno razgivaravme, tuka nemam nikakva primedba, toa go smetam evropski, a ovde kaj nasava administracija SME 50-70 god ponazad, odnosot na adminastrativcite kon mene bese korekten bar takov dojam dobiv I Vo DABC i vo pravosudie, kaj Sto sum bil.

Sent from my Xtouch using Tapatalk
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
257
Поени од реакции
200
На брат ми е положително јас сум сеуште на финална тој беше на интервју 23.08.2016 јас ден порано
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Сите што се на дополнителна се или дека оригинал немаат однесено, Или дека не се по директна линија, Добродојдовте дами и господа ќе чекате долго време јас лично сум во 7от месец од дополнителна и уште чекам.
Zdravo kolega jas sum 26 meseci na dopolnitelna.
 
V

vkv

Гостин
Eve i jas da se prijavam 19 meseci dopolnitelna intervju dekemvri 2014 godina. Zaradi nedostaven original dokument - krstelnica od tatko
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom