Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 февруари 2016
Мислења
10
Поени од реакции
5
18 mjeseci na dopolnitelna,a ima lige i po 20 mjeseci na doplnitelna od 2014 oboa nema smisla vise ...Neka i e so dreka na site so im e potpisan ukazo Ovoa mi lice na lutrija:(:(
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
62
Поени од реакции
27
da bev na dopolnitelna pa na finalna proverka pa paknod lani od maj na dopolnitelna i toa so odneseni dokumenti od tetka so bg pasos i so prv bratuced
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
Leleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee skokam od radost, potpisan mi e ukazot sega proveriv! se nadevam pobrzo i pasosot kje bide da mi zavrsi golgotava, spolaj mu na Gospoda!

inace neam odneseno star dokument i ne ne se zaebavam, taka da ne panicetee
pozdrav i site da si docekate :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::oleee::pivo2::ojeaa::ojeaa::ojeaa::ojeaa:
Cestitki i so sreka Barbarai....mnogu sreka i ponatamu.Pozdrav[DOUBLEPOST=1498566557][/DOUBLEPOST]
Leleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee skokam od radost, potpisan mi e ukazot sega proveriv! se nadevam pobrzo i pasosot kje bide da mi zavrsi golgotava, spolaj mu na Gospoda!

inace neam odneseno star dokument i ne ne se zaebavam, taka da ne panicetee
pozdrav i site da si docekate :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::oleee::pivo2::ojeaa::ojeaa::ojeaa::ojeaa:
Cestitki i so sreka Barbarai....mnogu uspeh i ponatamu.Pozdrav
 
D

Drexel

Гостин
Еден непознат број што го следам а чека потпис од јануари денес му е потпишан указ и испратен до конзул во израел :tapp: 4600/2015
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Инаку до тие што чекаме/те указ, вицепрезидентот само два пати месечно потпишувал указ, од посредникот ми е оваа информација.
 
Член од
24 април 2017
Мислења
21
Поени од реакции
5
Cestitki do site sto dobija ukaz! Kaj site da ni se vraka i vo pobrz mozen rok :cuc:Aj ke ve molam nekoj sto znae da mi go pisi emailot na koj prasuvate BG do kade se rabotite? 2 pati dosega prasav a nikoj ne go kazuva a ima clenovi sto imaat pisano na emailot. Fala
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Cestitki do site sto dobija ukaz! Kaj site da ni se vraka i vo pobrz mozen rok :cuc:Aj ke ve molam nekoj sto znae da mi go pisi emailot na koj prasuvate BG do kade se rabotite? 2 pati dosega prasav a nikoj ne go kazuva a ima clenovi sto imaat pisano na emailot. Fala
Jas imam telefoni ako sakas
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Covekov odgovara da, dva pati mu pisuvam mn kulturno i precizno. Kazuvam deka imam podneseno dop. dok vo dva navrati, deka sum na dopol. okolu 20 meseci veke i slicno. Prasuvam sto se slucuva so mojata molba i dali ima potreba od nesto drugo DRN DRN...I dva pati genericki odgovor mi vrakja... Mislam nezz so da kazam, ko toa sto mi go pisal da ne go znam...

"След като Вашата преписка заедно с приложените доп'лнителни документи б'де повторно разгледана от С'вета по гражданство. ште имате официален отговор дали молбата Ви за придобиване на б'лгарско гражданство е одобрена"

....e toa ke vi vrati pa videte dali vredi da pisuvate. Ke vi go pise ociglednoto bez licen osvrt na molbata za koja pisuvate ili vremenski rok. Isto kako so avtomatska sekretarka da si pravite muabet :kuracc:
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom