Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
pa da be mi kaza posle toa kade se gleda imeto i prezimeto. Ajde tebe ti kazav heleks 2x2 i ne se zamaraj so mene
Тебе изгледа ти се добро познати апчињава штом толку ги препорачуваш, ама како што гледам не ти делуваат. Треба да си го контактираш психијатарот да ти ја зголеми дозата или да ти препише нешто појако.
 
Член од
23 јуни 2017
Мислења
9
Поени од реакции
11
Има некој што бил на дополнителна без ништо да му пишува зошто/како и потоа пак да го вратиле на финална и тоа без да однесе документи повторно? Или сега за сега нема никој. Да знаеме дали брзо ќе оди тоа или две три четири години ќе си чекаме.
Батка мене ми се смени петокот како на тебе во дополнителна проверка, после колку време пак ти се врати дека ќе се разгледува од советот? Имаме ли инфо дали треба да се носат дополнителни или оригиналните документи или уште се шпекулации? Поз
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Krajno nekorekno so 2014 godina jas potocno na dopolnitelna sum od 03 08 2015 sramota na 18 08 2015 odnesov orginalot krstenica od dedo i nisto
 
Член од
27 август 2016
Мислења
32
Поени од реакции
12
Дали лична карта од дедо ми кој живее во Софија ќе ми служи за доказ за потекло?
Исто така како би докажал дека ми е дедо (има различно презиме)?
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
721
Поени од реакции
694
Батка мене ми се смени петокот како на тебе во дополнителна проверка, после колку време пак ти се врати дека ќе се разгледува од советот? Имаме ли инфо дали треба да се носат дополнителни или оригиналните документи или уште се шпекулации? Поз
Да споделиш со што документи си и кога беше на интервју?
 
Член од
18 август 2014
Мислења
10
Поени од реакции
7
Дали лична карта од дедо ми кој живее во Софија ќе ми служи за доказ за потекло?
Исто така како би докажал дека ми е дедо (има различно презиме)?
Да со личната карта добиваш 99%,само треба во Општина да извадиш Удостоверение за родбински врски,значи во општината од личната карта ќе одиш и за таму изводи на родени за да се поврзеш со дедо ти и да докажеш дека ти е дедо ,еден формулар се пополнува и се плаќа околу 40лева .Поздрав
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
treba da se izvesti KARAKACANOV za ovaa situacija.Bugarska voena kniska i bugarska licna karta i pak me vrakjaat na dopolnitelna proverka
 
Член од
5 април 2017
Мислења
9
Поени од реакции
4
ima li nekoj informacija za 2014 koj bea na intervju dali nekoj do ukaz da e stignal t.s. cekanje potpis od precedatelot .
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Дали лична карта од дедо ми кој живее во Софија ќе ми служи за доказ за потекло?
Исто така како би докажал дека ми е дедо (има различно презиме)?
И да беше исто презимето, тоа не е доказ за сродство. На сите нас во изводите ни пишува кој ни е татко, а тој може да биде и со друго презиме. Тоа е доказ за сродство.
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
169
Поени од реакции
119
1/2016 mu e izdadeno udostoverenie, ne e moj broj, samo go pratev nekoe vreme :) dobro e, ima nadez.
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
kkkkkkkkkkkkk
Leleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee skokam od radost, potpisan mi e ukazot sega proveriv! se nadevam pobrzo i pasosot kje bide da mi zavrsi golgotava, spolaj mu na Gospoda!

inace neam odneseno star dokument i ne ne se zaebavam, taka da ne panicetee
pozdrav i site da si docekate :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::oleee::pivo2::ojeaa::ojeaa::ojeaa::ojeaa:[/QUOTE
Шубо... ти, честитам..радувај се..Се надевам и јас деновиве.. :) не да скокам од радост..ама со оро ќе си дадам отказ од на работа..ич не ми се седи...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom