Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
novi informacii za koi odit na intervju

12. ДАЛИ ЗНАЕШ КОј Е ПРЕЗИДЕНТ НА Р. Б'ЛГАРИја?

-РУМЕН РАДЕВ

13. КОј Е МИНИСТ'Р ПРЕДСЕДАТЕЛ (ПРЕМИЕР)

-проф. Огнјан Герджиков

14. КОј Е МИНИСТ'Р НА ПРАВОС'ДИЕТО?

-проф. Марија Славова
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Дали има некој информација за тие што сме од 2012 и сме прекратени, дали има некое решение
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
31
Поени од реакции
28
Нема да биди вака стално. Ем да земате странски пасош ем да бидиме сите исти. Кога ќе ви лупниме неколку закони со кои ќе станите второстепени граѓани подредени на оние кои имаат само македонски пасош, тогаш ќе се чешате. Ем нема да сте Македонци, ем нема да сте никаде ништо.
Se e ok i se slozuvam so tebe! Samo ne zaboravaj lugjeto so BUG pasos nemaat nikakvi prava vo MKD!!!

Tuku lugjeto so srpski pasos, albanski pasos, bosnjaci, romi i sl. imaat kvoti za vrabotuvanja od ucilista do javni i drzavni institucii i mnogu drugi pridobivki, kako kvoti za upisi na fakultet, stipendii i ostanato.

Zatoa bi sakal da te prasam, zashto ti precat lugjeto so BUG pasos, koi i onaka nikade ne se zastapeni vo seto ova navedeno, potocno vo Ustavot na MKD, a ne ti precat ostanatite gragjani koi imaat milion pridobivki vo MKD???
 
D

Drexel

Гостин
Абеее...еден ако не блокираш навреме сто малоумници што кружат врз темава ке ти упаднат...кај е админот веќе. :ban::uzi::tapp:
 
Член од
22 август 2016
Мислења
21
Поени од реакции
22
Нема да биди вака стално. Ем да земате странски пасош ем да бидиме сите исти. Кога ќе ви лупниме неколку закони со кои ќе станите второстепени граѓани подредени на оние кои имаат само македонски пасош, тогаш ќе се чешате. Ем нема да сте Македонци, ем нема да сте никаде ништо.
Eve edno covece od ovie sto gi trosat narodnite pari vozejki se po avtobusi i jadejki sendvici.Za vakvite e dovolno samo da se iskapat vo sabota so pulu mlaka voda i se im e ramno.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Малку е глупаво прашањево, ама ајде...знам дека и други чекаат и слично, но ајде...

Од 04.11.2016 "чекам" за произход од ДАБЧ. Некој да не зел произход од околу овој датум или порано/покасно овој датум?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Малку е глупаво прашањево, ама ајде...знам дека и други чекаат и слично, но ајде...
Од 04.11.2016 "чекам" за произход од ДАБЧ. Некој да не зел произход од околу овој датум или порано/покасно овој датум?
Чекањето од ДАБЧ е едноставно. Ако им се јавиш, ќе ти кажат до кој датум се готови. Ако е поминат твојот датум, значи дека ти е решен предметот. Некогаш се расположени да ти кажат дали ти бил одобрен произход или не, некогаш ќе ти речат "дојдете, па ќе дознаете", зависи кој службеник ќе крене слушалка.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
decki kaj ste be nekoj nesto da pise za deneska imase nekoj dobieno ukaz ili da go stavila na finalna
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.022
Поени од реакции
1.283
Линк од некој посредник кој ви завршил работа по ПП ако можи да пуштите?
 
C

CrazyCounter

Гостин
Малку е глупаво прашањево, ама ајде...знам дека и други чекаат и слично, но ајде...

Од 04.11.2016 "чекам" за произход од ДАБЧ. Некој да не зел произход од околу овој датум или порано/покасно овој датум?
najdobro bi bilo da se javis, inace odprilika do 3 meseci moze da se zabavi proishodot ;)
pozz
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
kolku e ova dobro ili loso eve vi iskomentirajte.
https://nova.bg/news/view/2017/01/25/171948/радев-објави-с'става-на-служебнија-кабинет/[DOUBLEPOST=1485375978][/DOUBLEPOST]
Нема да биди вака стално. Ем да земате странски пасош ем да бидиме сите исти. Кога ќе ви лупниме неколку закони со кои ќе станите второстепени граѓани подредени на оние кои имаат само македонски пасош, тогаш ќе се чешате. Ем нема да сте Македонци, ем нема да сте никаде ништо.
Завршена е таа работа ти и тие вие можете да ставате закони колку сакате цела младина ти ја нема отиде или се на пат веќе ставај колку сакаш,Само прашањето е на кого ќе ги ставаш тие закони.Ајт со здравие
РЕАЛНО ОСТВАЛУВАМЕ.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Јас заборавив и случајно проверив до каде ми е процедурата и го добив ова

Вашата преписка е вклјучена в Указ 137 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

Можеби е одговорено погоре но мислам дека со ова имам добиено државјанство колку што разбрав? Е сега што да правам понатака совет?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Јас заборавив и случајно проверив до каде ми е процедурата и го добив ова

Вашата преписка е вклјучена в Указ 137 от 2016 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.

Можеби е одговорено погоре но мислам дека со ова имам добиено државјанство колку што разбрав? Е сега што да правам понатака совет?
Честитки ! Треба сеа да закажеш за подигање на уверението од Министерството.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Честитки ! Треба сеа да закажеш за подигање на уверението од Министерството.
Бев вратен на дополнително разгледување и се откажав ни однесов документ ни ништо се откажав. И случајно шурами се јави и ми кажа да проверим.

Каде се прави закажувањето и како ако може информација.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom