Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
D

Dr.FeelGood

Гостин
Znaci na site od 2013 vo poslednive dva dena im se smeni statusot od dopolnitelna na finalen.No toa ne znaci deka i site kje pomineme.Da bideme realni i na niv im e preku glava od 2012 i 2013 i tie sakaat sto pobrzo da gi iscistat tie dve godini.No odenjeto na finalna ne znaci deka kje projdeme ponatamu.Mnogu kje skratat i dosta i kje prodolzat.Kako i da e, dodeka da pocnat letnite odmori negdeka pri kraj na juli so 2012 i 2013 kje bide zavrsheno.A i taka i treba.Dosta bese tegnenje.Neka se znae.Ili neka skratat ili neka pushtat.Da bideme optimisti shto povekje lugje da pomineme so pozitiven odgovor.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Znaci na site od 2013 vo poslednive dva dena im se smeni statusot od dopolnitelna na finalen.No toa ne znaci deka i site kje pomineme.Da bideme realni i na niv im e preku glava od 2012 i 2013 i tie sakaat sto pobrzo da gi iscistat tie dve godini.No odenjeto na finalna ne znaci deka kje projdeme ponatamu.Mnogu kje skratat i dosta i kje prodolzat.Kako i da e, dodeka da pocnat letnite odmori negdeka pri kraj na juli so 2012 i 2013 kje bide zavrsheno.A i taka i treba.Dosta bese tegnenje.Neka se znae.Ili neka skratat ili neka pushtat.Da bideme optimisti shto povekje lugje da pomineme so pozitiven odgovor.
Realnosta e decki, ako ne ste bivsi ili segasni kriminalci od bilo koja forma, furate dalje!!!
Kako i da e, denes kup feel good dobri vesti na forumov!
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Samo sto dobiv informacija!!!
I na drugar mi so 13xxx/2013, denes go zborev, od doplonitelna dobi nov status - По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 
Член од
29 октомври 2015
Мислења
39
Поени од реакции
32
Sve je ubavo aman kazuavajte so kakvi doplnitelni dok. Imase eden clan napisa deka mu se smeni na finalen a nedal nikakof dopl dok. Toj nevalja
 
Член од
16 февруари 2016
Мислења
85
Поени од реакции
56
Do vcera mi pisuvaee brazuvana prepiska, denes mi pisuva Нјама такава преписка заведена по консулски п'т br. 8xxx/2015 dokument od tatko pasos licna karta bugatsku. Nekoj da ne imal slicen problem. Sovet kaj da se obratam.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
56
Поени од реакции
26
Zdravo, aplicirav vo 2015 za Bg drzavjanstvo vo Skopje(tatko mi i brat mi veke imaat). Na istiot den mi napravija intervju i za nepoln mesec dobiv broj 26**(brojot e zaveden na pocetok na April). Ovaa godina na 04.04.2016 se smeni statusot vo “По преписката Ви предстој да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство”. Dali znaete uste kolku meseci bi mozelo da se zavrsi se? Za kolku vreme Sovetot ke odobri, kolku ke treba za potpishuvanje od Viceprezident itn J
i kerka mi bese na intervju vo april 2015 i e so broj 443*i seuste i e statusot obrazuvana prepiska
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Sve je ubavo aman kazuavajte so kakvi doplnitelni dok. Imase eden clan napisa deka mu se smeni na finalen a nedal nikakof dopl dok. Toj nevalja
Imase i drugi na forumov bez nikakvi dopolnitelni im bese odobreno BG grazdanstvo! Ideme vo crkva, palime sveci, ama ne veruvame vo Gospod! Sekoj svoj krst si nosi! Bozija volja si e toa.
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Imase i drugi na forumov bez nikakvi dopolnitelni im bese odobreno BG grazdanstvo! Ideme vo crkva, palime sveci, ama ne veruvame vo Gospod! Sekoj svoj krst si nosi! Bozija volja si e toa.
Abe @Walkman ти ако не внесиш трошка надеж,кој друг? :)
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Sestra ti i drugarka ti se od 2013, neli? Od toa sto doznav do sega, Od finalen nareden status e deka e odobrena i deka ke se ceka potpis od Viceprezident. Za potpis plus se ceka, ne znam kolku
Da 2013 godina.Sea znam kako e procedurata ama bidejki imase promena vo statusite za toa prasam.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
56
Поени од реакции
26
dali nekoj znae posle statusot prepiskata se namira v procedura za zadolzitelno soglasuvanje sto sleduva ?Vi blagodaram:):)[DOUBLEPOST=1463667475][/DOUBLEPOST]
Mona, kaj mene brojceto pocnuva so 26**, a e isto od April 2015. Da ne ima vrska kade e podneseno, jas preku ambasadata vo Skopje.
i taa e preku ambasada vo Skopje so tatko i sestra so bg drzavjanstvo:confused::confused:
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
54
Поени од реакции
57
dali nekoj znae posle statusot prepiskata se namira v procedura za zadolzitelno soglasuvanje sto sleduva ?Vi blagodaram:):)[DOUBLEPOST=1463667475][/DOUBLEPOST]
i taa e preku ambasada vo Skopje so tatko i sestra so bg drzavjanstvo:confused::confused:
Cudno, kaj mene brojceto go dobiv vo prva polovina vo April. Na vas koga vi bese zaveden koga pishuvase obrazuvana prepiska?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom