Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 ноември 2015
Мислења
11
Поени од реакции
1
i mene me interesira brat nosev jas po 8 meseci sega pred dve nedeli seuste sum na dopolnitelna brojce 138../2013 ako ima nekoj vakvo iskustvo nekA KAZE.inaku koe brojce si kolku docnese ti druze?
od 2013 sum duri na deseti november bev na doplnitelna posle mi se smeni statusot na zadolzitelna a posle eden mesc eve imam edna nedela sum na neredovna
 
Член од
17 септември 2014
Мислења
139
Поени од реакции
171
jas sum od 2013 kade mene pisit Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи. dali znae nekoj od iskustvo kolku rok imat da se dostavi dopolnitelen dokument vi blagodaram
Drugar kaj tebe fali nesto vo dokumentacijata sto si ja dostavil. Najcesto poradi uverenieto za neosuduvan. Javi se vo ministerstvo i prasaj najubavo. Ako ti treba nesto pisi mi poraka ke ti objasnam
 
Член од
5 ноември 2015
Мислења
19
Поени од реакции
26
Овој ли е меилов Consulate.Bitola@mfa.bg? На каков јазик да пишувам Македонски или Бугарски . Треба само Име Презиме да наведам и кога сум поднел за происход или?
da toj e mozes i na makedonski da pises pisi se tvoi podatoci i na kraj tel ostavi ili e-mail i koga si podnesol
 
Член од
29 ноември 2015
Мислења
11
Поени од реакции
1
Drugar kaj tebe fali nesto vo dokumentacijata sto si ja dostavil. Najcesto poradi uverenieto za neosuduvan. Javi se vo ministerstvo i prasaj najubavo. Ako ti treba nesto pisi mi poraka ke ti objasnam
znam deka mi fali i znam koj dokument ili toj dokument mozi da go zemam duri za tri nedeli ali ne znam kolku rok imam za dostavuvajne na toj dokument ako znaete nesto kazete ve molam
 
Член од
17 септември 2014
Мислења
139
Поени од реакции
171
znam deka mi fali i znam koj dokument ili toj dokument mozi da go zemam duri za tri nedeli ali ne znam kolku rok imam za dostavuvajne na toj dokument ako znaete nesto kazete ve molam
za da bides najsiguren javi se vo ministerstvoto i prasaj, no mislam deka toleriraat nekolku meseci
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
jas sum od 2013 kade mene pisit Преписката е нередовна. Необходимо е представјане на доп'лнителни документи. dali znae nekoj od iskustvo kolku rok imat da se dostavi dopolnitelen dokument vi blagodaram
Koj broj si odprilika do kaj se stignati.
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
Zdravo Jas sum na doplnitelna dostaviv dokumeti od bkk.deklaracija me iteresira kolku se ceka na dopolnitelna. Od koga ke gi dostavis dokumetite. I dali ja priznaavaat vo pravosudie. Pozdrav
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Zdravo Jas sum na doplnitelna dostaviv dokumeti od bkk.deklaracija me iteresira kolku se ceka na dopolnitelna. Od koga ke gi dostavis dokumetite. I dali ja priznaavaat vo pravosudie. Pozdrav
никој незнае зашто ова со потврдиве од бккс е нешто ново,затоа ти ке ни кажеш што ке направиш..среќно[DOUBLEPOST=1449360076][/DOUBLEPOST]http://www.nadlanu.com/pocetna/Lako-do-laznih-pasosa-EU.a-6297.43.html
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom