Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 ноември 2008
Мислења
62
Поени од реакции
94
Член од
6 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ти благодарам guitarffs,тоа е за происход,мене ми треба за дополнителна проверка изјава како доказ за потекло,без заверување изводи,поврзувања и воени архиви.
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
62
Поени од реакции
94
Ти благодарам guitarffs,тоа е за происход,мене ми треба за дополнителна проверка изјава како доказ за потекло,без заверување изводи,поврзувања и воени архиви.
Takvo nesto ne mi se veruva deka kje ti pomine...nikoj ne e glup da se povrzuva so izvodi i so cuda ako se proagja samo so izjava...
 
Член од
6 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Takvo nesto ne mi se veruva deka kje ti pomine...nikoj ne e glup da se povrzuva so izvodi i so cuda ako se proagja samo so izjava...
Постојано менуваат,затоа прашувам.Од 01.10 би можело со изјава заверена на нотар ради селекција на вистински апликанти и лажни претежно косовари и сл.
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
62
Поени од реакции
94
Постојано менуваат,затоа прашувам.Од 01.10 би можело со изјава заверена на нотар ради селекција на вистински апликанти и лажни претежно косовари и сл.
Od tebe prvpat go slusam ova daj boze da e taka, kje ti drzime srejka pa pisi sto kje napravis...inace na linkot sto ti go prativ dole vo prilozi imas Декларација за б'лгарско национално с'знание . Vidi toa dali kje ti zavrsi rabota...
 
Член од
18 февруари 2012
Мислења
19
Поени од реакции
5
Дечки има ли мекој што однел потврда од здружението од битола за тие што служеле војска од 1900 до 1920 како дополнителен документ и со тој поминал?
 
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
До 09.10 работи собранието,а законот не е на дневен ред што значи после локалните избори.
 
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
Последно уредено:
Член од
30 септември 2015
Мислења
319
Поени од реакции
432
Постојано менуваат,затоа прашувам.Од 01.10 би можело со изјава заверена на нотар ради селекција на вистински апликанти и лажни претежно косовари и сл.
Ја почнав процедура на ваков начин. Не сум и единствен според моите информации.
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
319
Поени од реакции
432
So naprai direktno otide vo ministerstvo za pravda bez da apliciras za proishod od DABC ?
Преку посредникот ми иде работата, ми ја спомна ДАБЧ првично и ми кажа дека три пати треба да се појавам лично со се интервјуто до добивањето на пасошот. Денес малку имаше гужва кај него со ова декларациите па не стасав да го прашам детално (иако ја укапирав процедурата од форумот), а и нејќам многу да то тупам за да не испаднам “паметен“ и “сезнајко“. Али прва прва прилика ќе барам да ми конкретизира. Инаку и јас добив инфо дека ова е нешто ново од пред една недела. Инфото е од луѓе тука што се спремаат за поднесување и веќе поднесоа документи. Пријатели на посредникот поднесуваат на овој начин, а и ја отидов со препорака (ваљда нема да не изиграат сите комплет од една причина што 10-на луѓе што сретнав кај него влегуваат на овој начин). Ако има некој друг инфо за ова нека пишува, јас прва прилика ќе информирам што добијам точна информација за да не ширам рекла казала. Дека е превара не ми иде филмот од една причина што еден мој близок пријател 6 месеци трчка документи окол бг потекло и никако да најде. Одговорот на посредникот бил негативен цело време дека нема никаква опција освен потеклото се до пред една недела, кога му рекол дека може да започне процедура на овој начин и дека ова нема вака да потрае премногу долго. Тоа е од мене сега за сега ако има некој инфо нека пише.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom