Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

pastor

mikan
Член од
10 јануари 2015
Мислења
97
Поени од реакции
109
Дали некој го прошол интервјуто тука во амбасада да каже каде се одвива, што прашуваат и сл. искуства
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
јас бев на интервју во амбасадата, посредникот ми даде ливче со прашања и одговори, ги научив и тоа беше се, ништо страшно
 
Член од
12 март 2015
Мислења
52
Поени од реакции
8
Dali moze da mi pomogne na prashanjeto nekoj od vas sto imate voena kniska ili odobreno Uverenie od Voeniot arhiv dali 14.Diviziska oblast , e Vojskova cast ?
Dobro, tolku mnogu citav na forumov deka ima odobreno so voena kniska ili so uverenie od Voeniot arhiv i Ve zamoluvam, dali moze nekoj od vas da mi odgovori na prashanjeto ? Dali ( 24.Diviziska oblast ) , e Vojskova cast ?
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
golem del od clenovite se zaclenile i koristele forumot samo da najdat inf sto ke im ponogne, vo vrska so kniskite i uverenijata najaktivno se zbpruvase pred pola godina, tie clenovi mozebi ine vleguvaat vise na forumov a stvarno dosta gi razbiraa rabotite, probaj pisi im vo voeniot arhiv oni ke ti pomognat kazi im deka go imas kako podatok samo toa sto go znaes @33333
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
93
Поени од реакции
125
Dobro, tolku mnogu citav na forumov deka ima odobreno so voena kniska ili so uverenie od Voeniot arhiv i Ve zamoluvam, dali moze nekoj od vas da mi odgovori na prashanjeto ? Dali ( 24.Diviziska oblast ) , e Vojskova cast ?
Има многу поминато со воена книшка така да ако ја имаш книшката би требало да поминеш. Ако не барај си документи од архивите во БГ. Ако најдат нешто ќе поминеш со тоа.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
52
Поени од реакции
8
Има многу поминато со воена книшка така да ако ја имаш книшката би требало да поминеш. Ако не барај си документи од архивите во БГ. Ако најдат нешто ќе поминеш со тоа.
Nemam voena kniska a i ne znam tocno koja Vojskova cast bil.
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
352
Поени од реакции
320
Да не има некој што би одел во понеделник за Софија од Ск ? Бараме трет човек за да не фати поевтино со такси.....ако би одел некој нека пише на време
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Некој што скоро закажал за интервју (денес,вчера, завчера) во Софија во Министерство, да каже за кој датум закажуваат сега?
 
Член од
6 октомври 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали некој знае каде може да се добие изјавата за БГ потекло,во каква форма и каде се аплицира (директно во Софија или во Скопје во амбасада).Претпоставувам дека треба да се завери и на нотар.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom