Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
Дали има некој член од 2013 сто е вратен на дооплнителна да однел документ и да е вратен во задолжителна[DOUBLEPOST=1443120073][/DOUBLEPOST]Повторно е закажана комисија за бугарите в чужбина на 30 09 во 16 15
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2015
Мислења
8
Поени од реакции
11
si go proveruvam statusot na mjs.bg i mi dava НЕ ПОСОЧВАТЕ ВЕРЕН НОМЕР НА ПРЕПИСКА,toa go dava za proverka na bilo koja prepiska od bilo koja godina,nekoj da znae sto e rabotava ?????[DOUBLEPOST=1443120310][/DOUBLEPOST]
Дали има некој член од 2013 сто е вратен на дооплнителна да однел документ и да е вратен во задолжителна[DOUBLEPOST=1443120073][/DOUBLEPOST]Повторно е закажана комисија за бугарите в чужбина на 30 09 во 16 15
Da jas
 
Член од
6 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
107
si go proveruvam statusot na mjs.bg i mi dava НЕ ПОСОЧВАТЕ ВЕРЕН НОМЕР НА ПРЕПИСКА,toa go dava za proverka na bilo koja prepiska od bilo koja godina,nekoj da znae sto e rabotava ?????
Imaat nekoj problem,jas pred 2h si go proveriv brojceto i mi pisuvase deka molbata e odobrena i se ceka ukaz(ovaka stoi veke mesec dena)a eve sega pak proveriv pisuva istoto kako sto i ti napisa.
 

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
si go proveruvam statusot na mjs.bg i mi dava НЕ ПОСОЧВАТЕ ВЕРЕН НОМЕР НА ПРЕПИСКА,toa go dava za proverka na bilo koja prepiska od bilo koja godina,nekoj da znae sto e rabotava ?????
Не провери дали си го писал точно бројцето или годината да не си ја кликнал по грешка
 
Член од
26 декември 2014
Мислења
36
Поени од реакции
63
најверојатно, некоја техничка грешка е или прават некои апдејти ;) и мене истото ми го пишува.
 

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
si go proveruvam statusot na mjs.bg i mi dava НЕ ПОСОЧВАТЕ ВЕРЕН НОМЕР НА ПРЕПИСКА,toa go dava za proverka na bilo koja prepiska od bilo koja godina,nekoj da znae sto e rabotava ?????[DOUBLEPOST=1443120310][/DOUBLEPOST]
Da jas
А која година те вратија на дополнителна 14/15
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
si go proveruvam statusot na mjs.bg i mi dava НЕ ПОСОЧВАТЕ ВЕРЕН НОМЕР НА ПРЕПИСКА,toa go dava za proverka na bilo koja prepiska od bilo koja godina,nekoj da znae sto e rabotava ?????[DOUBLEPOST=1443120310][/DOUBLEPOST]
Da jas
I kaj mene e isto daj boze posle ova da IMA novi izmeni I protokoli :)
 
Член од
20 април 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дечки ако може мала помош...Посредникот ми вика дека треба да извадам лекарско и уверение од суд дека не сум осудуван(и двете требало да бидат и на мкд и на бг државјанство).Прашањето ми е дали треба да се преведат кај овластен судски преведувач лекарското и уверението од суд на бг јазик тука во мкд(или ќе треба во бг да се преведе) и ако некој знае и колку пари би коштало истото?
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Pa koja e vrskata deka ke imalo lokalni izbori,si imat koj da si ja brka kampanjata za lokalnite izbori,ova e rabota vo sobranie treba samo da se izglasa,a zosto se odolgovlekuva neznam.
Decki, procitate uste ednas na @Daniel_faca, pretpostavuvam deka ja prati situacijata vo BG i go znae znacenieto na ona sto go napisa. I tocno e!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom