Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2015
Мислења
110
Поени од реакции
67
zdravo na site jasum sum od 2013 god bev na dopolnitelna proverka pred godina dena dostaviv dopolnitelen dokument kopija od bg pasos i licna karta na moja tetka pred nedela dena me vratija vo zadolzitelna procedura sto mislite ke ima nadez ...
Sekako deka kje ima nade, samo ne interesira koe brojce si, poso i jas sam ista pesna kako tebe godina dena kako sum odnesel dokument od prv bratuced a uste cekam jas sum so brojce 113xx/2013, a ti >?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
луге има ли некој НЕКАКВА ИНФОРМАЦИЈА за законот кога ке се гласа или кога е на дневен ред????
 
Член од
8 септември 2015
Мислења
220
Поени од реакции
209
Ne raboti DABC vo sabota! Pozelno e da se dreme za da se dobie nekoja polezna informacija od nekoj od ucesnicite na forumot...Mozebi nekoj nesto "slusnal"...
se soglasuvam so tebe sekako deka vedi na forumov da se sledi ama nesum mn siguren mislam deka imaat izvadeno protokoli i vo sabota nesum mn siguren ama mislam mozebi sum i greska da ne ima nekoj nekoja nova informacija pozz
 
Член од
26 септември 2015
Мислења
8
Поени од реакции
3
HITNO! moram da saljem papire za neki dan a ne znam sta da prilozim.U izvodu iz knjige rodjenih iz Kule stoji Jon Milosev Prvulov a u izvodima iz Srbije Jon Milosa Prvulovic...rekli su mi da to dokazem kod notara i tako priznaju.Notar u Zajecaru kaze da oni to ne rade! Da li sa izjavom dva svedoka iz opstine moze da se prodje? Ja ne znam kako drugacije.Jel ima neko ideju? U pitanju je moj pra deda i sve ostalo je povezano do njega kako treba...
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
180
Поени од реакции
41
Јас сум од 2012, бев на дополнителна и однесов документи од прв братучед со бугарски пасош. Веќе 2 месеци ми пишува дека Советот ја уважил молбата и дека се чека издавање на указ од Вицепрезидентот. Зошто не пробате да однесете штом имате први братучеди?
I jas cekam ukaz od viceprezidentot ama eve 3 meseci nisto nema, sto e rabotata? Iskustva nekoj neka kaze kolku vreme se ceka?[DOUBLEPOST=1443283290][/DOUBLEPOST]
Nekoj da znae kolku se ceka potpis od viceprezidento?
eve tri meseca cekam jas nisto nema...
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
I jas cekam ukaz od viceprezidentot ama eve 3 meseci nisto nema, sto e rabotata? Iskustva nekoj neka kaze kolku vreme se ceka?[DOUBLEPOST=1443283290][/DOUBLEPOST]

eve tri meseca cekam jas nisto nema...
Sto e rabotava so ukazite nesto ne gi potpisuvaat mnogu brojcinja cekaat potpis nekoi duri poveke od 3 meseci
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Moze nekoj da mi objasnit sto znacit tocno proishodot? i dali dokolku go dobies proishodot avtomatski znaci deka ti sledi buharsko drzavjanstvo?
 

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
Moze nekoj da mi objasnit sto znacit tocno proishodot? i dali dokolku go dobies proishodot avtomatski znaci deka ti sledi buharsko drzavjanstvo?
Просходот го издава дабач и со него ти докаживас дека имас бугарски корен потекло ,врз основа на тоа ти барас бугарско државјанство
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Moze nekoj da mi objasnit sto znacit tocno proishodot? i dali dokolku go dobies proishodot avtomatski znaci deka ti sledi buharsko drzavjanstvo?

Proizhod e dokaz deka nekoj ima bugarsko poteklo i ako go dobies proizhodot ne mora da znaci deka ce dobies i drzavljanstvo mada e mnogu polesna procedurata
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom