Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2014
Мислења
36
Поени од реакции
23
денеска беа резгледувани и од 2012 та година и на мојот другар од дополнителна проверка му се смени во задолжителна процедура ама тој имаше од деду му стар документ и тој го однесе пред 2 недели и денеска му се смени статусот да ве известам
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Deneska i na mene mi se smeni nesto na brojceto
bev na dopolnitelna proverka sega mi pisuva deka sum na zadolzitelna procedura.
Dali nekoj znae dali odi na podobro ili na poloso
Blagodaram
cekam od 2012 godina[DOUBLEPOST=1418829348][/DOUBLEPOST]
денеска беа резгледувани и од 2012 та година и на мојот другар од дополнителна проверка му се смени во задолжителна процедура ама тој имаше од деду му стар документ и тој го однесе пред 2 недели и денеска му се смени статусот да ве известам
Toa e dobro ili loso i mene mi se smeni istoto
 
Член од
6 јули 2014
Мислења
8
Поени од реакции
1
Deneska i na mene mi se smeni nesto na brojceto
bev na dopolnitelna proverka sega mi pisuva deka sum na zadolzitelna procedura.
Dali nekoj znae dali odi na podobro ili na poloso
Blagodaram
cekam od 2012 godina[DOUBLEPOST=1418829348][/DOUBLEPOST]
Toa e dobro ili loso i mene mi se smeni istoto
Kakov dokument odnese ako moze da pises?
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Deneska i na mene mi se smeni nesto na brojceto
bev na dopolnitelna proverka sega mi pisuva deka sum na zadolzitelna procedura.
Dali nekoj znae dali odi na podobro ili na poloso
Blagodaram
cekam od 2012 godina[DOUBLEPOST=1418829348][/DOUBLEPOST]
Toa e dobro ili loso i mene mi se smeni istoto
Na dobro.
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Неможам да те разберам за права и дијагонална линија ....
Сакаш да кажеш дека ми е подалечен
Но јас мислам дека иста крв сме и имаат исти родители со дедо ми т.е тие се браќа.
На мајками презимето (моминското) е исто со нив мајками е со исто име и исто презиме од неговата мајка...[DOUBLEPOST=1418833783][/DOUBLEPOST]дај боже сите што чекаме да добиеме ... СО СРЕЌА И НА ВАС ПА ДОКОЛКУ ИМА ДРУГИ НОВОСТИ ОБАВЕЗНО ЌЕ ВЕ ИНФ..
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Денеска и мене ми се смени статусот пишува-Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.Однесов стари документи и конкретно што значи ова и што следува по ова т.е. што треба да очекувам и ако е позитивно за колку време.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Денеска и мене ми се смени статусот пишува-Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.Однесов стари документи и конкретно што значи ова и што следува по ова т.е. што треба да очекувам и ако е позитивно за колку време.
Pa bi trebalo da castes za nekoj dve tri nedeli ako ti gi prifatat dokumentite.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Денеска и мене ми се смени статусот пишува-Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.Однесов стари документи и конкретно што значи ова и што следува по ова т.е. што треба да очекувам и ако е позитивно за колку време.
А кога ги однесе документите од прилика?[DOUBLEPOST=1418836877][/DOUBLEPOST]
Неможам да те разберам за права и дијагонална линија ....
Сакаш да кажеш дека ми е подалечен
Но јас мислам дека иста крв сме и имаат исти родители со дедо ми т.е тие се браќа.
На мајками презимето (моминското) е исто со нив мајками е со исто име и исто презиме од неговата мајка...[DOUBLEPOST=1418833783][/DOUBLEPOST]дај боже сите што чекаме да добиеме ... СО СРЕЌА И НА ВАС ПА ДОКОЛКУ ИМА ДРУГИ НОВОСТИ ОБАВЕЗНО ЌЕ ВЕ ИНФ..
Иначе права линија ти е мајка/татко баба/дедо прабаба/прадедо се што е различно од ова чичко братучеди и слично е диагонална линија! ја барем мислим така
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
91
Поени од реакции
62
Epa ajde so srekja... znaci eve pomina nekoe vreme... konecno pocnaa da se opravaat rabotite... ( : prognozite sto gi kazaa deka od dekemvri/januari ke pocne se kako so treba da funkcionira izgleda se ostvaruvaat ( :
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Daj boze se slusnav so nekolku posrednici deneska site isto nikoj nisto ne znae sega cekam da vidam tie od grazdanstvo sto ke napravaaat
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Денеска и мене ми се смени статусот пишува-Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.Однесов стари документи и конкретно што значи ова и што следува по ова т.е. што треба да очекувам и ако е позитивно за колку време.
Koj br si mislam od koja godina si 2012 illi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom