Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Не знам како ги гледаш протоколите,треба да ги гледаш тие што завршуваат на буквата А.Тие се броевите од Македонци и Молдавци кои биле на дополнителна и се одобрени.Другите не се наши,тие се дел нивни или во кои има и наши но на кои двајцата или барем едниот од родителите има б.државјанство.и за нив процедурата е поинаква.
Ete gledas toa ne go znam jas opsto gi gledav site.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Seto ova e ubavo so se stavat linkovite.megutoa jas nasta politika ne ja razbiram ne pa nivnata.Ima li nekoj dobro upaten ne dobro perfektno upaten na forumov da kaze sto ke bide so dokumentite ke ni dadat ili ne.
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
daj smirise..... samo pisuvas prazni postovi....
Izini druze ako ti smetaat mojte postovi ko ke dodjes do niv preripni gi ne mora da gi citas.Vo niv nikoj ne vregam nikoj ne imenuvam i ne mesam babi i zabi.Kako i site drugi so se tuka na ovaa tema prasuvam i se konsultiram bidejki moze nekoj znae nesto sto jas ne go znam.Site barame resenie na problemot.I site sto cekame gore dolu sme nestrplivi da videme kako ke izleze celata rabota.Iskreno ne znam so tolku se pronajde vo mojot pogoren post.Jas samo prasav dali nekoj znae ustvari koga pak ke trgne celata rabota.Toa sto go znaev i go imav kako informacija jas go spodeliv.
 
Член од
3 април 2014
Мислења
64
Поени од реакции
41
ako se oformi vlada site ke gi dobieme pasosite bez dokumentite so gi baraat sega ako ne se oformi vlada nikoj ne znae sto ke bidi pozz do site[DOUBLEPOST=1414910086][/DOUBLEPOST]dali site razbravte sega dali vi e jasno
 
Член од
29 октомври 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво . Значи јас прв пат ги бев поднела докумнетите во март и од тогаш па се до почетокот на октомври не можев да најдам документи за бг потекло. Сега ги најдов и требаше да одиме за Софија и посрединкот ми кажа дека немало потреба да одиме , затоа што сега сите на време што не поднеле документи за потекло биле одбиени и дека дека требало се од почеток да почнува т.е со повторно закажување дата. Дали тоа е точно или се тој се мајтапи со мене ?
 

R.1

Член од
23 јануари 2014
Мислења
149
Поени од реакции
57
Здраво . Значи јас прв пат ги бев поднела докумнетите во март и од тогаш па се до почетокот на октомври не можев да најдам документи за бг потекло. Сега ги најдов и требаше да одиме за Софија и посрединкот ми кажа дека немало потреба да одиме , затоа што сега сите на време што не поднеле документи за потекло биле одбиени и дека дека требало се од почеток да почнува т.е со повторно закажување дата. Дали тоа е точно или се тој се мајтапи со мене ?
Го прашав другар ми, тој посредува за вадење пасоши, за жал така било, имало одреден рок, ако истечел рокот а да не поднесиш документи за потекло, тогаш се запира постапката и мораш на ново цела процедура да ја почнеш. Жал ми е.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
Го прашав другар ми, тој посредува за вадење пасоши, за жал така било, имало одреден рок, ако истечел рокот а да не поднесиш документи за потекло, тогаш се запира постапката и мораш на ново цела процедура да ја почнеш. Жал ми е.
kolku e toj rok drugar znaes li???
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Здраво . Значи јас прв пат ги бев поднела докумнетите во март и од тогаш па се до почетокот на октомври не можев да најдам документи за бг потекло. Сега ги најдов и требаше да одиме за Софија и посрединкот ми кажа дека немало потреба да одиме , затоа што сега сите на време што не поднеле документи за потекло биле одбиени и дека дека требало се од почеток да почнува т.е со повторно закажување дата. Дали тоа е точно или се тој се мајтапи со мене ?
Znaci vaka mojot drugar go vratija na dopolnitelna provera i mu dadoa rok od nekoj tri nedeli mislam da dostavi dopolnitelen dokument.Toj ne uspeja da go spazi rokot tuku dokumentot go podnese posle eden mesec od istekot na rokot mu go prifatija i go vratija na proverka i posle dva meseca dobi dokumenti.Inaku dokolku ne dostaves dokument posle edna godina od koga ti e izlezeno brojceto ti ja prekratuvaat postapkata i moras da pocnes odnovo.Moj sovet ti e da se konsultiras so nekoj drug posreduvac ili da se javis direktno vo Sofija da si prasas.E sega i ako brojceto ne ti e vrnato na dopolnitelna a seuste ti e vo procedura mozes da go dopolnes tvoeto dosie so dokumenti dopolnitelno kako sto storiv jas.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
194
Поени од реакции
259
Го прашав другар ми, тој посредува за вадење пасоши, за жал така било, имало одреден рок, ако истечел рокот а да не поднесиш документи за потекло, тогаш се запира постапката и мораш на ново цела процедура да ја почнеш. Жал ми е.

Ne zali mn 1 god od izlegvanje na brojka vo protokol ako ne podnesis dok e rokot :)[DOUBLEPOST=1414949354][/DOUBLEPOST]http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/11/02/2411514_programata_za_kabinet_e_gotova_sledva_razpredelenieto/

HO HO HO
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
91
Поени од реакции
62
OOOO epaaaaaaa super, top... znaci sea vekje e sredena rabotava ( :
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom