Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Ne e tocno, cicko mi patuva so bg pasos, a drzava sto ne e vo shengen pokraj licnata karta mora da ima i pasos, a granica nema sansa da pomines so bugarska licna karta, garantiram za toa
Ok ne se dokazuvaj so mene tuku zemi gledaj na oficinalnite strani na instituciite vo Bg. Ili najedniatavno najdi na google ili na stranata na EU kade e doatapno na site 28 jazici na unijata.Zosto vaka ti ke reces cicko mi jas ke kaza sestra mi i se gubi vrednosta na informaciite :)
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Ok ne se dokazuvaj so mene tuku zemi gledaj na oficinalnite strani na instituciite vo Bg. Ili najedniatavno najdi na google ili na stranata na EU kade e doatapno na site 28 jazici na unijata
A ti kao demek Godpod Bog pa na tebe da ne ti se dokazuva, ili ko Hitler samo tvoeto mislenje da se pocituva! Oladi malku!
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
194
Ne e tocno, cicko mi patuva so bg pasos, a drzava sto ne e vo shengen pokraj licnata karta mora da ima i pasos, a granica nema sansa da pomines so bugarska licna karta, garantiram za toa
Јас имам одено до Швејцарија (од немската граница) без да ми биде сакано ни пасош, ни лична карта, а возилото беше со БГ регистрација. Само еден пита за кој град патуваме и тоа беше. Се пак најсигурно е да имаш и лична карта + паспорт, а по закон треба да можеш да се движиш и само со л. карта.
 
Член од
12 декември 2014
Мислења
99
Поени од реакции
43
Sakam da prasam dali na nekoj od 2013 sto sme zaglavenite a ima odneseno dopolni dok. dali ima kaj nekoj promena na status vo noviot sistem od dopoln.proverka vo zadolzitelna??
Poz
 
Член од
12 јануари 2016
Мислења
22
Поени од реакции
55
Jas, zaglaven od 2013,,, pred smena na sistemov bev so status: Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции., i taka cekam dva meseca. Seda po novovo: Преписката се намира в с'стојание, за което не се предоставја информација. Ima li nekoj so ist status, i so nekakva promena na arno? Mnogu cekanje...
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Aj pomos malce!?Jas cela postapka ja brkav preku konzulat i nikakvo livce ne dobiv na koe moze da se vidi brojot na molbata i pinot.Kade da se obratam ili sto da napravam bidejki sakam da sum vo tek?
Isto taka da prasam dali poveke nema da se objavuvaat protokoli bidejki i na niv mozese da se vidi do kade e postapkata?
Vi blagodaram.
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Jas, zaglaven od 2013,,, pred smena na sistemov bev so status: Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции., i taka cekam dva meseca. Seda po novovo: Преписката се намира в с'стојание, за което не се предоставја информација. Ima li nekoj so ist status, i so nekakva promena na arno? Mnogu cekanje...
по ново, преписката в састојание значи дека си во задолжителна.
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
82
за влаз во ЕУ без разлика дали одете во Хрватска, Грција или Унгарија до сега беше доволна само бугарска лична карта, дури на влаз во Унгарија не ги ни проверуваа туку само им ја покажеш и те пуштаа да влезеш, ова ви го кажувам од искуство
 
Член од
17 јануари 2016
Мислења
4
Поени од реакции
0
zdravo decki,sakav da prasam dali ima nekoe pravilo i kako odi odreduvanjeto na daumot za intervju?
blagodaram
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom