Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јануари 2015
Мислења
10
Поени од реакции
12
Od ministerstvoto moje i da ne dignat telefon mozhesh i da i pishesh mail na v_kassovska@justice.government.bg bi trebalo da mozhe da ti odgovori !
Благодарам :)[DOUBLEPOST=1445193707][/DOUBLEPOST]
ne proagja so deklaracija koj ti go kaza toa:confused:
Тоа ми беше последното нешто што можев да го приложам .Сега тоа е ќе чекам .
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
24
Поени од реакции
14
Благодарам :)[DOUBLEPOST=1445193707][/DOUBLEPOST]
Тоа ми беше последното нешто што можев да го приложам .Сега тоа е ќе чекам .
deklaracijata ja priznavaat vo DABAC vo min na pravosadieto nekako TESKO DA PROJDE ,,,taa rabb sepak ti posakuvam srekja i daj boze da e taka :)
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
24
Поени од реакции
14
Da prasam dali ke mi izdadat proizhod vrz osnova na vujko mi, dali e dovolno za pasos
da da ke ti izdadat za pasos mislam deka ti e dovolno zatoa sto ewe pocnaa da zamaat pasosi na osnova na prvi bratucedi mislam deka nekoi prilozuvaa dokumenti od cickovci pa zemaa pasosi ti si uste pobliska rodninska vrska vujko :cool:
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
82
Поени од реакции
50
da da ke ti izdadat za pasos mislam deka ti e dovolno zatoa sto ewe pocnaa da zamaat pasosi na osnova na prvi bratucedi mislam deka nekoi prilozuvaa dokumenti od cickovci pa zemaa pasosi ti si uste pobliska rodninska vrska vujko :cool:
[DOUBLEPOST=1445198747][/DOUBLEPOST]Fala se nadevam deka e taka, samo vo DABCH zakazav za septemvri on line , nema slobidni datumi, dali na nezakazano moze da se podnesat dokumenti direktno vo DABCH
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Точно 3 месеци чекаше за указ или ? Оти и јас сум 2012 го чекам веќе 1 месец и 20 дена.[DOUBLEPOST=1445025865][/DOUBLEPOST]

http://forum.kajgana.com/threads/Бугарски-пасош-процедура-и-потребна-документација.74574/page-427

Прегледај тука има случај како тебе.
Фала за одговорот :)
ќе пробаме така па ќе видиме
 
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
ne proagja so deklaracija koj ti go kaza toa:confused:
Јас веќе претходно напишав дека двајца пријатели се во задолжителна само со доставени потврди од бкк,а дали ќе им ги уважат за државјанство и кога ќе видиме во наредниов период
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
ne proagja so deklaracija koj ti go kaza toa:confused:
чекај малку дечко ТИ РАБОТИШ ТАМУ ИЛИ ИМАШ РОДНИНА ШТО РАБОТИ ТАМУ во министерство???? дали ке пројде или не ке ни каже за два/три месеци,,,,ништо негуби само може да добие....ПОЛЕКА со гатањето,,,,,би требало да и речеш СО СРЕЌА како добар каваљер,зашто ако пројде таа ке пројдат сите.......не се лути ништо навредливо[DOUBLEPOST=1445224520][/DOUBLEPOST]
Јас веќе претходно напишав дека двајца пријатели се во задолжителна само со доставени потврди од бкк,а дали ќе им ги уважат за државјанство и кога ќе видиме во наредниов период
во ред чекаме ДАЈ БОЖЕ добри вести од нив или од тебе.........
 
Член од
19 октомври 2015
Мислења
6
Поени од реакции
2
Kolku cini potvrda izdadena od BKKS vo Strumica i dali vrz osnova na pradedo roden vo 1910 god. vo Mk, moze da se izvadi takva potvrda i da bide uvazena vo Ministerstvoto ??
 
Последно уредено:
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Колкави се шансите да добијам ако прв братучед има извадено и колку време би чекал?
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Kolku cini potvrda izdadena od BKKS vo Strumica i dali vrz osnova na pradedo roden vo 1910 god. vo Mk, moze da se izvadi takva potvrda i da bide uvazena vo Ministerstvoto ??
Потврдата е 30 евра. Зависи и од кое село е роден прадедото. Ако селото или градот не било бугарско тоа време нема да ти даде Лазар потврда
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
36
Поени од реакции
23
здраво да прашам само откако ќе ја извадиш потврдата од БКС дали треба да се преведат трите извода(мојот на татко ми и на дедоми кој е роден 1919год) и потврдата од клубот и да се легазират во Бугарија или може само потврдата.поздрав
 
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
чекај малку дечко ТИ РАБОТИШ ТАМУ ИЛИ ИМАШ РОДНИНА ШТО РАБОТИ ТАМУ во министерство???? дали ке пројде или не ке ни каже за два/три месеци,,,,ништо негуби само може да добие....ПОЛЕКА со гатањето,,,,,би требало да и речеш СО СРЕЌА како добар каваљер,зашто ако пројде таа ке пројдат сите.......не се лути ништо навредливо[DOUBLEPOST=1445224520][/DOUBLEPOST]
во ред чекаме ДАЈ БОЖЕ добри вести од нив или од тебе.........
чекај малку дечко ТИ РАБОТИШ ТАМУ ИЛИ ИМАШ РОДНИНА ШТО РАБОТИ ТАМУ во министерство???? дали ке пројде или не ке ни каже за два/три месеци,,,,ништо негуби само може да добие....ПОЛЕКА со гатањето,,,,,би требало да и речеш СО СРЕЌА како добар каваљер,зашто ако пројде таа ке пројдат сите.......не се лути ништо навредливо[DOUBLEPOST=1445224520][/DOUBLEPOST]
во ред чекаме ДАЈ БОЖЕ добри вести од нив или од тебе.........
Немам ама баш никаква корист да пишувам нешто што не е така или не се случило.Јас исто како и сите на форумот сум засегнат со проблемот,ама не го доживувам трагично затоа што мислам дека набрзо се ќе си дојди на свое место.Искрено ми е жал за прекратените,а на другите со среќа.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
здраво да прашам само откако ќе ја извадиш потврдата од БКС дали треба да се преведат трите извода(мојот на татко ми и на дедоми кој е роден 1919год) и потврдата од клубот и да се легазират во Бугарија или може само потврдата.поздрав
Се треба да е преведено и изводите. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom