Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Утре(09.10.15) и следниот петок (16.10.2015)дирекцијата блгарско гразданство нема да прима странки поради компјутерско средување на системот.Ако некој планира да оди на овие датуми нека одложи за друг ден
Штo знaчи oвa министерството зa прaвoсудие ке рaбoти или ?
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Epa ja lichno chekav 5 rabotni dena aa eden denvo pat pominuva zasho se nosat do sofija posho ne s
gi ostaviv u sofija i me fati po 50 lv na dokument(1500) denara .prevod i legalizacija zboram komplet samo legalizacijata neznam kolku e
Mnogu... 1.500,00. Denes dadov ovde u SK za prevod - 1 dokument cini 250,00
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
592
Поени од реакции
604
epa prevod de e tolku i legalizacijata ushte 15 evra u mk kje te fati 1200 denara u bg e malku poslapo !
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Министерството ќе работи но нема да прима странки за блгарско гражданство на посочените дати.
Нити зa зaкaжувaње интервју немa дa рaбoтaт ? Кaј гo прoчитa oвa, кaј нив нa сaјтoт немa ништo oбјaвенo.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите, нов сум на форумов па би сакал и јас да поставам едно прашање:
Vo procedura sum za vadenje na bugarski pasos , procedurata ja zapocnav vo 2013ta godina , pominav intervju i site nisani brojceto mi izleze 18-03-2014 godina. Momentalno Преписката е в'рната за доп'лнителна проверка. Dokument od dedo-pradedo nemam za da go dokazam potekloto no imam tetka koja nekako uspea da go dokazi nejzinoto poteklo no taa e na pocetok na procedurata odnosno go dobi proishodot (mislam deka taka se vikase) . Dali mozam so nejziniot proishod da se slepam ili mora da cekam taa da dobie licna karta i pasos ? ( ako cekam da dobie licna karta i pasos ke mi propadni dosegasnata procedura :) ) . Vi blagodaram odnapred se nadevam deka nekoj ke pomogne
 
Член од
24 декември 2013
Мислења
470
Поени од реакции
660
Mislam deka ne gi primaat dopolnitelnite preku ambasada..Mene pred 1 godina skoro mi rekoa kaj sto sum podnela prvicno tamu i dopolnitelnite. Po mene treba direktno vo Sofija pobrzo ke zavrsis rabota i licno odi.

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
 
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
Има ли некој извадено потврда од организација на бугари во РМ овие дена,и кои документи се потребни?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom