Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
107
O
100 evra e taksata za D viza[DOUBLEPOST=1444399631][/DOUBLEPOST]A ako si student e bezplatna ![DOUBLEPOST=1444400177][/DOUBLEPOST]Eve i jas proveriv i mene molbata mi e uvazhena!! Sakam pak da povtoram deka prepiskata mi beshe prekratena mart mesec , april bev vraten vo zadolzhitelna i nekade krajot na maj chekav potpis od vice prezidenta .Zatoa drugite ne gubete nadezh inache dopolnitelnite dokumenti mi beja od prv bratuched. Pozdrav do site
Od krajot na maj cekase potpis,inaku so sreka neka vi e na site :)
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Најпрво здраво на сите.Имам еден проблем а тое е дека немам никакви дополнителни документи ниту па близок роднина кој има извадено бугарски пасош односно дали е можно да се добие бугарско дрќавјанство со само потврда од бугарско здружение во македонија?
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
592
Поени од реакции
604
Ne ne , ne e greshka od krajot na Maj mi se smeni statusot vo chaka se podpis od viceprezidenta.Abe i ja se zachudiv deka chekam mnogu za potpis zosho gledam na drugive a 2 - 3 meseci im gi davaja ama si vikam ajde , kaj sum chekal od 2012 2 - 3 meseca plus ama nikakov problem ne mi se :D ne e vazhno kolku sum chekal vazhno e deka na kraj go dobiv , kako shto kje dobijat i site drugi od forumov shto podale !! Pozdrav
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
93
Поени од реакции
125
Ne ne , ne e greshka od krajot na Maj mi se smeni statusot vo chaka se podpis od viceprezidenta.Abe i ja se zachudiv deka chekam mnogu za potpis zosho gledam na drugive a 2 - 3 meseci im gi davaja ama si vikam ajde , kaj sum chekal od 2012 2 - 3 meseca plus ama nikakov problem ne mi se :D ne e vazhno kolku sum chekal vazhno e deka na kraj go dobiv , kako shto kje dobijat i site drugi od forumov shto podale !! Pozdrav
Кој ќе чека уше 4 месеци ако биде како кај тебе :D
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
592
Поени од реакции
604
Кој ќе чека уше 4 месеци ако биде како кај тебе :D
Druzhe ne ti menjava nishto dali sega ili posle 3 - 4 meseca kje go dobiesh ti seako i da go zemesh nema u najgolemite studoooj dekemvri januari mesec da se zakrenesh da fatish da barash rabota u evropa ako ti se brza za toa , po drugo si e tamu negde od mart koga kje se rasproleti :D
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.498
Поени од реакции
4.659
Е сега вака , сакам да прашам нешто, имам стар документ од 1945 година, крштениче од дедо ми, али сега дали има врска пошто овој дедо од страна на мајками и немаме исто презиме. Дали би се олеснала процедурава со вакво нешто ?
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
93
Поени од реакции
125
Druzhe ne ti menjava nishto dali sega ili posle 3 - 4 meseca kje go dobiesh ti seako i da go zemesh nema u najgolemite studoooj dekemvri januari mesec da se zakrenesh da fatish da barash rabota u evropa ako ti se brza za toa , po drugo si e tamu negde od mart koga kje se rasproleti :D
Додека не видам дека Молбата ми е уважена уште имам страв. :D Мислам дека потписот е формален ама пак ми е страв :D
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Додека не видам дека Молбата ми е уважена уште имам страв. :D Мислам дека потписот е формален ама пак ми е страв :D
Prvo cestito ! A za stravot, ima edna narodna maksima: -Nemoj ni da pomisis, a kamoli da izgovoris, se se ostvaruva! I so sreca da si go zemes drzavjanstvoto i pasosot pa na forumov da ni se falis ! :)
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
93
Поени од реакции
125
Prvo cestito ! A za stravot, ima edna narodna maksima: -Nemoj ni da pomisis, a kamoli da izgovoris, se se ostvaruva! I so sreca da si go zemes drzavjanstvoto i pasosot pa na forumov da ni se falis ! :)
Месец и пол сум на Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ. Па ќе видиме :)
 
Член од
10 септември 2015
Мислења
61
Поени од реакции
95
100 evra e taksata za D viza[DOUBLEPOST=1444399631][/DOUBLEPOST]A ako si student e bezplatna ![DOUBLEPOST=1444400177][/DOUBLEPOST]Eve i jas proveriv i mene molbata mi e uvazhena!! Sakam pak da povtoram deka prepiskata mi beshe prekratena mart mesec , april bev vraten vo zadolzhitelna i nekade krajot na maj chekav potpis od vice prezidenta .Zatoa drugite ne gubete nadezh inache dopolnitelnite dokumenti mi beja od prv bratuched. Pozdrav do site
А како те вратија во процедура со молба или?
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
24
Поени од реакции
14
Најпрво здраво на сите.Имам еден проблем а тое е дека немам никакви дополнителни документи ниту па близок роднина кој има извадено бугарски пасош односно дали е можно да се добие бугарско дрќавјанство со само потврда од бугарско здружение во македонија?
koja goddd se rodeni tvoite
roditeli nesto prababati dedoti vojska nesto takvo
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom