Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јули 2015
Мислења
134
Поени од реакции
285
Поднесов 24 Мај, и ми беше готово почеток на Август... Фала, завршив работа, на интервју во Ноември здравје :)
Fala mnogu za odgovorot.Me interesirase kolku vreme e potrebno za razgleduvanje-odobruvanje od momentot na apliciranje.Znaci gore-dolu 2 meseci i1 nedela.So srekja!!!
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
Dali nekoj znae sto znaci ova

Дирекција “Б'лгарско гражданство” објавјава номерата на преписките с отказ за издаване на указ, както следва:
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
54
Dali nekoj znae sto znaci ova

Дирекција “Б'лгарско гражданство” објавјава номерата на преписките с отказ за издаване на указ, както следва:
Значи дека се одбиени за издавање на декрет, одлука...
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Dali nekoj znae sto znaci ova

Дирекција “Б'лгарско гражданство” објавјава номерата на преписките с отказ за издаване на указ, както следва:
Дај бе уклучи го малце мозокот. Нешто како "ја објавуваме следната листа на апликанти кои се одбиени". Или збор по збор буквален превод "Дирекција 'Бугарско државјанство/граѓанство' ги објавува броевите на преписките со отказ за издавање на указ, како што следува:".
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
Дај бе уклучи го малце мозокот. Нешто како "ја објавуваме следната листа на апликанти кои се одбиени". Или збор по збор буквален превод "Дирекција 'Бугарско државјанство/граѓанство' ги објавува броевите на преписките со отказ за издавање на указ, како што следува:".
Znaci moze da te odbie i vicepresidento iako sovetot Za grazdanstvo ti odobril toa mi bese prasanjeto
 
Последно уредено:
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
Znaci moze da te odbie i vicepresidento iako sovetot Za grazdanstvo ti odobril toa mi bese prasanjeto
Убаво ти има објаснето човекот и пак истото прашуваш.Не може да те одбие вицепрезидентот,ако ти одобрил советот,и ако провериш кај тие преписки што ги спомнуваш ќе видиш дека пишува Молбата Ви е отхв'рлена,што е одлука на советот за државјанство.......уклучување мозокот малку, а не само прашување без проверка и мислење.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Убаво ти има објаснето човекот и пак истото прашуваш.Не може да те одбие вицепрезидентот,ако ти одобрил советот,и ако провериш кај тие преписки што ги спомнуваш ќе видиш дека пишува Молбата Ви е отхв'рлена,што е одлука на советот за државјанство.......уклучување мозокот малку, а не само прашување без проверка и мислење.
Вицепрезидентот Маргарита Попова е овластена од президентот да потпишува укази,а исто така има право и да не го потпише,а советот дава препорака до неа.Затоа убаво прочитајте како оди процедурата за придобиване на гражданство.
 
Член од
7 мај 2015
Мислења
92
Поени од реакции
147
Вицепрезидентот Маргарита Попова е овластена од президентот да потпишува укази,а исто така има право и да не го потпише,а советот дава препорака до неа.Затоа убаво прочитајте како оди процедурата за придобиване на гражданство.
Тоа што пишав ,,не може да одбие вицепрезидентот'' , не е за буквалисти,може да не потпише,но ако мислењето од советот е позитивно,потпишува и вицепрезидентот, а другото е објаснето во постот горе,и не туку ја тупи везден,немој да ми објаснуваш мене како оди процедурата за бугарско државјанство,со цел да се направиш паметњакович на форумов,оти знам јас многу добро како оди процедурата....се некои експерти по форумов,се замарате со работи што има доволно луѓе вработени кој да се замара.
 
Последно уредено:

pastor

mikan
Член од
10 јануари 2015
Мислења
97
Поени од реакции
109
Тоа што пишав ,,не може да одбие вицепрезидентот'' , не е за буквалисти,може да не потпише,но ако мислењето од советот е позитивно,потпишува и вицепрезидентот, а другото е објаснето во постот горе,и не туку ја тупи везден,немој да ми објаснуваш мене како оди процедурата за бугарско државјанство,со цел да се направиш паметњакович на форумов,оти знам јас многу добро како оди процедурата....се некои експерти по форумов,се замарате со работи што има доволно луѓе вработени кој да се замара.
Ако има вработени ти како експерт што замараш по форумот? Папарак многу правилни и правовремени информации даде и тоа што го кажа е во право, ако советот на гражданство даде позитивно мислење тоа не значи дека вицепрезинентот мора да потпише и има право да не потпише зошто е повисока институција од советот.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
26
Поени од реакции
3
Ako nekoj ima informacija slusnav deka mozelo so rabotna viza, da se izvadi od Makedonija da s e raboti vo Evropska Unija....ako ima nekoj znae na forumov da mi odgovori..posrednik za vadenje rabotna viza.
 
Член од
13 август 2015
Мислења
5
Поени од реакции
8
Ako nekoj ima informacija slusnav deka mozelo so rabotna viza, da se izvadi od Makedonija da s e raboti vo Evropska Unija....ako ima nekoj znae na forumov da mi odgovori..posrednik za vadenje rabotna viza.
Da da moze osobeno makedoncite so vizi gi cekaat vo eu. Inaku viza na bit pazar se vadi, odi prasaj tie sto prodavaat cigari i petardi na ulica obicno gi izdavaat za 1 den
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Ако има вработени ти како експерт што замараш по форумот? Папарак многу правилни и правовремени информации даде и тоа што го кажа е во право, ако советот на гражданство даде позитивно мислење тоа не значи дека вицепрезинентот мора да потпише и има право да не потпише зошто е повисока институција од советот.
Dobro be se Prajte glupi na zdrav mozok? Znaci sovetot odlucuva za finalen status viceprezidentot samo formularno sija vrsi rabotata toj ne se zamara za koj da zema grazdanstvo a koj ne zato e toj sovet tie go davat posledniot zbor a viceprezidentot potpisuva e sega som se plasis od viceprezidentot moze mu imas zgreseno nesto pa nema da ti potpise se cudam na plitkio mozok so go imate izvini vaka no morav da komentiram
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Во ред луѓе имам плиток мозок и се правам паметен признавам јавно ако некого го радува тоа и веќе не коментирам ставови и не постирам информации да не се расправаме по форумот кој е фрустриран,а кој е во право.Секој добронамерен ако сака совет нека ме контактира на пп.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom