Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
pa i Borisov e toj sto predhodno ja olesni i skrati procedurata za dobivanje na drzavjanstvo,no sekako e dobro i Karakacanov da bide vo koalicijata.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2014/10/28/2408396_poziciiata_na_reformatorite_za_sustavianeto_na_kabinet/

eve ke se soberat site tri partii gerb reformatorite i patriotite i ke diskutiraat pak taka da kaj i da e do krajot na ovaa nedela mora da se odkucat za nesto :D taka da do ponedelnik se ke se znae.
Мислам сега дека трите партии ќе се договорат и дека ќе потпишат коалиционен договор.[DOUBLEPOST=1414514041][/DOUBLEPOST]еве што изјавија реформаторите

http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/reformatorite-otkazaha-koaliciia-samo-s-gerb-iskat-i-patriotichniia-front-v-kabineta-182700/

тоа дека има некакво заладување на односите меѓу герб и патриотичниот фронт, но по се изгледа дека ќе се реши...
 
Последно уредено:
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
На 10ти сум на интервју..Ќе може некој да ми каже што како е на интервјуто..Прашња ова она, дали се строги или?
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
На 10ти сум на интервју..Ќе може некој да ми каже што како е на интервјуто..Прашња ова она, дали се строги или?
A koga zede proizhod druze i na koj nacin,direktno sofia ili preku ambasada ja teras procedurata,imas nekoj star bg dokument ili familija nesto??
 
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
A koga zede proizhod druze i na koj nacin,direktno sofia ili preku ambasada ja teras procedurata,imas nekoj star bg dokument ili familija nesto??
Татко ми има Бг пасош..по таа линија поднесов....на 23.10.2014 ги дадов документите а на 10.11.2014 ми закажаа инбтервју..инаку да директно во Софија
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
ok fala,znaci ti direktno odis vo vtor krug necekas proizhod cim tvojot tatko ima bg pasos,inace okolu intervjuto jas mnogu nemozam da ti pomognam seuste ne sum bil zaglaiv vo procedura za proizhod,kolku sto imam slusnato nee mnogu strogo a mislam i deka imase nekoj podetalno objasneto prolistaj nanazad ke najdes.
 
Член од
16 октомври 2014
Мислења
13
Поени од реакции
14
Te pita ime prezime kadezivees vo mk sto rabotis zosto sakas bg drzavjanstvo imaslinekoj od familija vekeso bg pass dali ke zivvees vo bg sto si po' nacinalnost nekoj praznici , aktuelni politicari znameto kakvi boi ima dalisi bilvo bgpredhodno i kade bitno da kazes oti sibg po' poteklo i se custvuvas
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
бев на интервју во јануари годинава, немам документи од дедо ми поврзани со бугарија, спомнувате прв братучед ... ќе заврши тоа работа ако однесам копија од негови документи?
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
На 10ти сум на интервју..Ќе може некој да ми каже што како е на интервјуто..Прашња ова она, дали се строги или?
најбитно према мене гледај да не се збуниш, по националност си блгарин, а по гражданство македонец, наброј им оти си бил во благоевград петрич, бургас несебар на черно море и немаш гајле ;) инаку бугариве ко за инает не ги дават 10000+, некоја финта ке да им е :cautious:
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
најбитно према мене гледај да не се збуниш, по националност си блгарин, а по гражданство македонец, наброј им оти си бил во благоевград петрич, бургас несебар на черно море и немаш гајле ;) инаку бугариве ко за инает не ги дават 10000+, некоја финта ке да им е :cautious:
i jas mislam deka e taka ima nesto tuka mirisa od daleko so ke izvedat koj gi znae.Pa ke izmislat nekoj zakon ne deka ne i se pregledani molbite.
бев на интервју во јануари годинава, немам документи од дедо ми поврзани со бугарија, спомнувате прв братучед ... ќе заврши тоа работа ако однесам копија од негови документи?
Pogore pisav probaj si silite ne se znae nisto.
 
Член од
29 октомври 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво . Значи вака најдов документи за потекло и сега треба само да ги подадам. Требаше да одам во понеделник , но мојот посредник ми кажа дека и да отидеме нема кого да не прими, сега за сега не примале никого. Дали тоа има везе што се уште не е формирана новата влада, или пак повторно прават пречки. Се надевам на одговор.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom