Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2009
Мислења
27
Поени од реакции
43
Zdravo decki sakam da prasam dali nekoj vo skoro pravel intervju vo Bitola i sto prasuvaat? I dali mozi da mi gi isprati nekoj prasanjata sto gi postavuvaat na intervju ako gi ima pozz i fala mnogu
 
Член од
14 август 2020
Мислења
5
Поени од реакции
1
Hello all. My mother has a Bugllgarian Passport. I dont have one. How can I go in Englan. Can anyone help me?
Goodluck to all of you❤
 
Член од
18 февруари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
16
Дали некој знае за до пасош во рака, колку време би се чекало преку амбасада, по потпишан указ се разбира?
Ви благодарам однапред
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
43
Поени од реакции
48
Ne,ispadna deka si rabotaat kako porano,nema kratejne statusi,nema direkno od dopolnitelna na polozitelno,se ceka dolgo a red kolku ima tolku i nema,moze da si 14 meseci na dopolnitelna,16,20 ili koga ke sakaat tie togas ke izlezis od fioka.
Tocno taka izleva. Posrednicive sve prevarant do prevarant. Najdobro da zaboravime na pasosot pa po 2-3 godini moze i ke se iznenadime.
 
Член од
23 јуни 2015
Мислења
13
Поени од реакции
30
Дали има некој што е за подигање на државјанство на 2 ри Септември (Софија) ?
 
Член од
23 март 2020
Мислења
4
Поени од реакции
9
Hello ! I have a question , if we go to Sofia right now to pick up the decree , how many days is needed to get all procedures done ? Thanks
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
zdravo decki nekoj ovde go spomena Pece deka slednata nedela ke odi so nego vo bg..dali e potrebno Test da vadis..oti mene mi vika koj odi so nego test ne treba?kolku e tocno ako zmae nekoj neka pise
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
302
Update spisok na polozitelna? Da vidime koja e ekipata sto ceka nabrzo ukaz, jas polozitelno sredina Noemvri pa se blizi D day :)
 
Член од
8 март 2020
Мислења
11
Поени од реакции
21
И јас да се пофалам за промената денес. Конечно се промени статусот од дополнителна на финална кај мене и сопругот. Интервјуата ни беа на 11.01.2018. Дополнителна од април лани, доставени дополнителни документи пред рокот (18.07.2019).
@palekrstic кога ќе ажурираш списокот, клај не во финална.
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Vie ste dobri stom od finalna do polozitelno ste cekale po dva tei meseca,jas cekav pet meseci i deset dena,a po moe mislenje momentalno site promeni od bilo koj status odat so po brzo tempo e sega ima nekoj sto e zaglaven,ama geneealno e po brzo,ako se zeme vo predvid i pandemijata.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom