Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јануари 2020
Мислења
23
Поени од реакции
20
Prijatel ako ne ti e teško da me informiraš pred kolku vreme go podigna Državjanstvoto i posle kolku vreme ti stigna pismoto?
Jas pred nedela vreme go podignav državjanstvoto od Bitola i sega go cekam pismoto i da idam po lićni dokumenti...
Бев некаде крај на јуни во амбасада да си го земам указот и поднесов за адреса, дознав дека на 5ти јули го испратиле барањето, ама не стига директно во општина туку треба да помине низ некои институции. Од амбасада ми рекоа да прашам после два месеци дури, но јас си прашав за секој случај порано, и неделава стигнало. Така што за еден месец отприлика, но не знам дали има разлика што е во Благоевград а не Софија, мислам дека во Софија имаат повеќе работа.
 
Член од
13 август 2020
Мислења
35
Поени од реакции
2
Drustvo kako odi toa so sudski prevod na dokumenti za bg pasos i legalizacija preku mite yanev sum od strumica kolko vreme trae toa preveduvanje fala vi pisete kom
 
Член од
13 јули 2020
Мислења
5
Поени од реакции
2
Ne postar od 72 h
Pise vreme na pravenje na testot i vreme na izdavanje e sega od koe vreme se gledat 72 h
 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
9
Поени од реакции
13
Spodeli povekje info, koga beshe na intervju, so kakvi dokumenti si, od koga si na polozhitelno itn..
Inache momentalno potpishuvaat na tie sto se od oktomvri 2019 polozohitelno
Itervju 05.12.2018 finalna od 13 .04 2020. Polozitelno od 03.07 2020...koga najrano moze da ocekuvam ukaz ? Od finalna do polozitelno pomina brzo.
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
27
Поени од реакции
43
Zdravo decki sakam da prasam dali nekoj vo skoro pravel intervju vo Bitola i sto prasuvaat? I dali mozi da mi gi isprati nekoj prasanjata ako gi ima pozz i fala mnogu
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom