Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Последно уредено:
Член од
7 декември 2019
Мислења
33
Поени од реакции
24
Ajde drugaru cestito da e. Se nadevam deka go skrsi mrazot za site nas. Sega pobrzo do drzavjanstvo.

Bas ke bide interesno da se vidi kolku brzo ke tecat promenite sega i dali vistina ke gi preletuvas statusite do ukaz ili ke odi po regularna linija. Jas ti pozeluvam da gi preletas i do krajot na godinava so ukas vo raka. Informiraj ne i ponatamu kako ke se dvizi rabotata.

Ke vidime i koi posrednici ja kazuvale vistinata a koi ne.
Е да и мене тоа ме интересира како ќе тече понатаму процедурата, дајбоже да нема многу чекање до промена. Отпаѓа муабетот со фиоката сепак има некој редослед, им се смени на членовите кои се најдолго на дополнителна, ако не се лажам☺
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.066
Е да и мене тоа ме интересира како ќе тече понатаму процедурата, дајбоже да нема многу чекање до промена. Отпаѓа муабетот со фиоката сепак има некој редослед, им се смени на членовите кои се најдолго на дополнителна, ако не се лажам☺
Ne,ispadna deka si rabotaat kako porano,nema kratejne statusi,nema direkno od dopolnitelna na polozitelno,se ceka dolgo a red kolku ima tolku i nema,moze da si 14 meseci na dopolnitelna,16,20 ili koga ke sakaat tie togas ke izlezis od fioka.
 
Член од
6 август 2015
Мислења
326
Поени од реакции
431
3 meseci i nekoj den e @Dronskittt
A jas 2 meseci i 24 dena ... So dosegasnata dinamika na 3 meseci se menuvase vo polozitelno pa ostanuva da vidime
Мислам дека штом дојдете до статус "положително", добивате државјанство 99%. Другото е само прашање на време кога ќе се сменат статусите.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
33
Поени од реакции
24
Ne,ispadna deka si rabotaat kako porano,nema kratejne statusi,nema direkno od dopolnitelna na polozitelno,se ceka dolgo a red kolku ima tolku i nema,moze da si 14 meseci na dopolnitelna,16,20 ili koga ke sakaat tie togas ke izlezis od fioka.
Во право си ништо не се сменило, коментирав за двајцата членови тука што вчера им се смени како најдолго што биле според датумите објавени па така ми се виде...факт е дека поспоро иде од претходно
 
Член од
11 март 2019
Мислења
49
Поени од реакции
76
na koja bugraska administracija mozam da go najdam emailot na stoyanova
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom