Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 ноември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
103
Go prakaat po e mail znaci vednas stignuva,izgleda ne go pratile,znaci povtorno pisi im mail vo ministerstvoto za da go pratat.
И јас така знам и уопште не ми се допаѓа што уште го нема. Ќе пишам сега мејл, фала ви

Не знам како е во конзулат во Битола ама очигледно не се нешто разработени дипломативе во кое било претставништво :cautious:

Едит - сега ми кажуваат информација дека ги праќале сите наеднаш во четврток/петок. Има смисла ова или лажат? Ќе почекам дотогаш па ќе пробам пак со мејл
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
И јас така знам и уопште не ми се допаѓа што уште го нема. Ќе пишам сега мејл, фала ви

Не знам како е во конзулат во Битола ама очигледно не се нешто разработени дипломативе во кое било претставништво :cautious:

Едит - сега ми кажуваат информација дека ги праќале сите наеднаш во четврток/петок. Има смисла ова или лажат? Ќе почекам дотогаш па ќе пробам пак со мејл
Jas za mene kazuvam od koga go primiv e mailot deka mi e isprateno vo konzulat se javiv drugiot den i mi rekoja deka e stignat ukazot da odam da si go zemam, dali vo meguvreme napravile izmeni i sega naednas gi prakale iskreno ne znam.
 
Член од
22 ноември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
103
Jas za mene kazuvam od koga go primiv e mailot deka mi e isprateno vo konzulat se javiv drugiot den i mi rekoja deka e stignat ukazot da odam da si go zemam, dali vo meguvreme napravile izmeni i sega naednas gi prakale iskreno ne znam.
Да да, и јас така знам дека е ама... се мењаат работите од ден за ден.

Нема проблем, фала ви во секој случај
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Jas za mene kazuvam od koga go primiv e mailot deka mi e isprateno vo konzulat se javiv drugiot den i mi rekoja deka e stignat ukazot da odam da si go zemam, dali vo meguvreme napravile izmeni i sega naednas gi prakale iskreno ne znam.
Neli imase pred nekoe vreme ist slucaj,pa pisuvase pak mail vo bg i mu go ispratija drzavjanstvoto....
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
196
Поени од реакции
143
Здраво на сите. Сакам да вадам бугарски пасош на дете од 1 година, и ме интересира кои се потребни документи. Двајцата родители сме со бугарски пасош и добиени се пред раѓање на детето. Сега ние сме регистрирани на леге 6, а за детето процедурата сакаме да ја почниме во конзулатот во Битола. Сега ако има некаде постирано а сум пропуштил ќе ве молам за линк.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.532
Neli imase pred nekoe vreme ist slucaj,pa pisuvase pak mail vo bg i mu go ispratija drzavjanstvoto....
Imase ama zenata vo pravosudie e na odmor......
Автоматски споено мислење:

Здраво на сите. Сакам да вадам бугарски пасош на дете од 1 година, и ме интересира кои се потребни документи. Двајцата родители сме со бугарски пасош и добиени се пред раѓање на детето. Сега ние сме регистрирани на леге 6, а за детето процедурата сакаме да ја почниме во конзулатот во Битола. Сега ако има некаде постирано а сум пропуштил ќе ве молам за линк.
Direkno vo opshtina Sredec za 1 nedela imate izvod.Ima obrasci go prijavuvate deteto i gotovo.
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
196
Поени од реакции
143
Imase ama zenata vo pravosudie e na odmor......
Автоматски споено мислење:


Direkno vo opshtina Sredec za 1 nedela imate izvod.Ima obrasci go prijavuvate deteto i gotovo.
ако е и покасно дали можи Битола да се брка работава?

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
398
Поени од реакции
281
шо направија бе со указиве трета недела тераме без ќор указ...
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Ima li nekoj sto denovive treba da odi za bg so pcr test, i nota od ambasada?
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
340
Поени од реакции
277
Ve molam objasnete ja procedurata za patuvanje vo Bugarija.Kako se dobiva taa pusta nota???Detalno neka objasni nekoj kako e za onie so bg pasos da vlezat od mk vo bg a kako za obicen mk drzavjanin?
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Ve molam objasnete ja procedurata za patuvanje vo Bugarija.Kako se dobiva taa pusta nota???Detalno neka objasni nekoj kako e za onie so bg pasos da vlezat od mk vo bg a kako za obicen mk drzavjanin?
Neznam ni jas, samo dobiv info deka toj clen na forumot sto trebase deneska da odi za bg taka pominal, sto i kako e samo toj odozgora znae
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom