Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Jas za mene kazuvam od koga go primiv e mailot deka mi e isprateno vo konzulat se javiv drugiot den i mi rekoja deka e stignat ukazot da odam da si go zemam, dali vo meguvreme napravile izmeni i sega naednas gi prakale iskreno ne znam.
Neli imase pred nekoe vreme ist slucaj,pa pisuvase pak mail vo bg i mu go ispratija drzavjanstvoto....
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Здраво на сите. Сакам да вадам бугарски пасош на дете од 1 година, и ме интересира кои се потребни документи. Двајцата родители сме со бугарски пасош и добиени се пред раѓање на детето. Сега ние сме регистрирани на леге 6, а за детето процедурата сакаме да ја почниме во конзулатот во Битола. Сега ако има некаде постирано а сум пропуштил ќе ве молам за линк.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Neli imase pred nekoe vreme ist slucaj,pa pisuvase pak mail vo bg i mu go ispratija drzavjanstvoto....
Imase ama zenata vo pravosudie e na odmor......
Автоматски споено мислење:

Здраво на сите. Сакам да вадам бугарски пасош на дете од 1 година, и ме интересира кои се потребни документи. Двајцата родители сме со бугарски пасош и добиени се пред раѓање на детето. Сега ние сме регистрирани на леге 6, а за детето процедурата сакаме да ја почниме во конзулатот во Битола. Сега ако има некаде постирано а сум пропуштил ќе ве молам за линк.
Direkno vo opshtina Sredec za 1 nedela imate izvod.Ima obrasci go prijavuvate deteto i gotovo.
 
Член од
1 јануари 2013
Мислења
197
Поени од реакции
143
Imase ama zenata vo pravosudie e na odmor......
Автоматски споено мислење:


Direkno vo opshtina Sredec za 1 nedela imate izvod.Ima obrasci go prijavuvate deteto i gotovo.
ако е и покасно дали можи Битола да се брка работава?

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
шо направија бе со указиве трета недела тераме без ќор указ...
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Ima li nekoj sto denovive treba da odi za bg so pcr test, i nota od ambasada?
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Ve molam objasnete ja procedurata za patuvanje vo Bugarija.Kako se dobiva taa pusta nota???Detalno neka objasni nekoj kako e za onie so bg pasos da vlezat od mk vo bg a kako za obicen mk drzavjanin?
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Ve molam objasnete ja procedurata za patuvanje vo Bugarija.Kako se dobiva taa pusta nota???Detalno neka objasni nekoj kako e za onie so bg pasos da vlezat od mk vo bg a kako za obicen mk drzavjanin?
Neznam ni jas, samo dobiv info deka toj clen na forumot sto trebase deneska da odi za bg taka pominal, sto i kako e samo toj odozgora znae
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
151
Поени од реакции
229
Указ денес
Од Јануари на финална.
Подетално можи да пишеш. Кој број на указ ти е потпишан, кога имаш подадено документи, кога си бил на интервју, од кога си на финална. Дај подетално инфо за сите тука што седиме и си споделуваме информации.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.581
Поени од реакции
13.214
Подетално можи да пишеш. Кој број на указ ти е потпишан, кога имаш подадено документи, кога си бил на интервју, од кога си на финална. Дај подетално инфо за сите тука што седиме и си споделуваме информации.
Интервју Март 2018 во Битола-со родител.
Од Јануари 2020 бев на финална до денес.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom