Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
5430 brojce vcera ima promena od zadolzitelna vo finalna. Intervju januar 2019. Ova e najtocna brojka mislam deka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Toa e broj preku konzulat i e na zadolzitelna so intervju 23.05.2019

Ja sum so intervju 25.03.2019 a sum prepiska 8***/2019, zarem za 3 dena imale 3000 prepiski? Ne sfakam.
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Toa e broj preku konzulat i e na zadolzitelna so intervju 23.05.2019

Ja sum so intervju 25.03.2019 a sum prepiska 8***/2019, zarem za 3 dena imale 3000 prepiski? Ne sfakam.
Nz ... samo dobiv info deka imalo vcera promena od zadolzitelno vo finalna. Inaku mislam deka e sofija intervjuto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Toa e broj preku konzulat i e na zadolzitelna so intervju 23.05.2019

Ja sum so intervju 25.03.2019 a sum prepiska 8***/2019, zarem za 3 dena imale 3000 prepiski? Ne sfakam.
A mislis deka nema tolku prepiski? .....mozno e ....gledajki ja situacijava 2019 I 2020 ...Golem napliv ima .....koga Jas podavav dokumenti za proishod pred nas imase 200 lugje ....pazi a bese Ponedelnik ,a proishodi se izdavaa Ponedelnik,Sreda I Petok ....racunaj mesecno kolku dusi ....ova ti zboruvam dalecna 2017 :) ....
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
A mislis deka nema tolku prepiski? .....mozno e ....gledajki ja situacijava 2019 I 2020 ...Golem napliv ima .....koga Jas podavav dokumenti za proishod pred nas imase 200 lugje ....pazi a bese Ponedelnik ,a proishodi se izdavaa Ponedelnik,Sreda I Petok ....racunaj mesecno kolku dusi ....ova ti zboruvam dalecna 2017 :) ....
Jasno toa, ama za 3 dena 3000 prepiski, ne mi e verno.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Bogami ....nisto cudno ....neznae covek vekje Sto da misli I sto da veruva....:( Ajde Zdravje pa CE ja narejme nekako :)
Nekolku pati bevme svedoci za browvitw na prepiski od 2019 za koi nema logika....Eve neka potvrdi i @barselona123 ,najcesto se stranci ,koi spored broj na prepiska mislis deka se januar no ispadnalo juni ,juli i sl.
Druga rabota,ima promeni koi jas voopshto ne vi gi spomenuvam zosto samo ke ve zbunat a se odnesuvaat na stranci,i se mnoguuu ponapred od nas,pa duri i prepiski od 2020 imaat promeni.....a deka za 3 dena 3000 prepiski toa go demantiram so 100% deka ne e vistina!!!!
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Nekolku pati bevme svedoci za browvitw na prepiski od 2019 za koi nema logika....Eve neka potvrdi i @barselona123 ,najcesto se stranci ,koi spored broj na prepiska mislis deka se januar no ispadnalo juni ,juli i sl.
Druga rabota,ima promeni koi jas voopshto ne vi gi spomenuvam zosto samo ke ve zbunat a se odnesuvaat na stranci,i se mnoguuu ponapred od nas,pa duri i prepiski od 2020 imaat promeni.....a deka za 3 dena 3000 prepiski toa go demantiram so 100% deka ne e vistina!!!!
Vo pravo e @palekrstic nekoj prepiski nemaat logika toa samo bugarska administration si ja znaat megutoa 3000 prepiski za 3 dena e bukvalno nevozmozno .... Kako i da e spored moj statustiki stignati se do pocetokot na Februari 2019 intervju ... Prepiskite od zadolzitelna vo finalna
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Luge jas samo vi kazav deka broj 5430 ima promena od zadolzitelna vo finalna. Intervju napraveno preku sofija januari 2019 godina :) drugo ne razbiram sakav da pomognam ali izgleda odmognav :)))


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Luge jas samo vi kazav deka broj 5430 ima promena od zadolzitelna vo finalna. Intervju napraveno preku sofija januari 2019 godina :) drugo ne razbiram sakav da pomognam ali izgleda odmognav :)))


Hahahaha samo povise ne zbuni ....AJ da ja ostaj me Pale da si ja raboti nejzinata rabota :)
 
Член од
6 ноември 2018
Мислења
17
Поени од реакции
15
Денес бев во Софија и го зедов указот и се доставив на адреса и ЕГН. Ако ги предадете сите документи во полиција пред 11 часот, според брзата постапка, ако одите, ќе ги примите истиот ден ако ги предадете по 11 часот, тогаш утре ќе ги земете документите по 12 часот. И сето тоа стана малку поскапо, порано беше 290 лева, сега е 305. И ни случајно, кога ќе одете по указ од Министерството за правда, кажете дека ќе ја честите полицијата ако ве пуштат да одите порано да го узмете, тие збеснав веднаш и можат да ве остават да чекате до дадениот рок. По добро прашајте ги и тие ќе ви дозволат да земете указ еден час или два. Сеа нема никои
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Денес бев во Софија и го зедов указот и се доставив на адреса и ЕГН. Ако ги предадете сите документи во полиција пред 11 часот, според брзата постапка, ако одите, ќе ги примите истиот ден ако ги предадете по 11 часот, тогаш утре ќе ги земете документите по 12 часот. И сето тоа стана малку поскапо, порано беше 290 лева, сега е 305. И ни случајно, кога ќе одете по указ од Министерството за правда, кажете дека ќе ја честите полицијата ако ве пуштат да одите порано да го узмете, тие збеснав веднаш и можат да ве остават да чекате до дадениот рок. По добро прашајте ги и тие ќе ви дозволат да земете указ еден час или два. Сеа нема никои
Kako vleze vo BG? Preku koj granichen premin? Dali prijavi adresa za samoizolacija? Daj malku info te molam.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom