Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 декември 2019
Мислења
33
Поени од реакции
24
Здраво дечки, да не има некој што бил на дополнителна да му се сменило?
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
282
Поени од реакции
299
@SkopjeGirl mene site dokumenti mi bea legalizirani vo ambassdata vo Skopje, a intervju pravev vo Sofija.
Na samite sluzbenici im rekov deka mi se za intervju vo Sofija,t.e deka so taa cel gi legaliziram. Ne sfakam kako ti rekle deka ne vazat tamu? Da ne si gi razbrala pogresno.
 
Член од
23 март 2012
Мислења
34
Поени од реакции
35
Почитувани,
Би сакал да ве информирам дека сум дел од указ 86/2020. Молба - 19422/2016.
Аплицирав за пасош во февруари 2016-та, а бев на положителна од почеток на април 2019-та година.
Ви посакувам на сите да добиете пасоши најскоро што може. Со среќа. :)
 
Член од
19 мај 2020
Мислења
15
Поени од реакции
24
Denes podpisan ukaz pisuva praten vo Bitola od tamu e terav procedurata prasanjeto mi e dali treba da se javam vo konzulatot da zakazam za podiganje na ukazot I odprilika po kolku dena od podpisuvanjeto gi pustat vo Bt
Честито,

Кога беше на интервју и од кога си на положително ако може информација?
 
Член од
19 мај 2020
Мислења
15
Поени од реакции
24
Tocno edna godina i se smeni statusot so sreka na site pobrzo da si odime od mk inaku odev preku marinela petreska bitola so izvodi od dedo i pradedo i potvrda od zdruzenie
Честито,

Кога беше на интервју и од кога си на положително ако може информација?
 
Член од
16 април 2018
Мислења
56
Поени од реакции
59
Честитки до сите што добија државјанство!!!
А, кажете ми дали Јотова конечно престана да дава откази?
Во последно време никој не се пожалил или така ми се чини
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.499
Поени од реакции
1.851
Честитки до сите што добија државјанство!!!
А, кажете ми дали Јотова конечно престана да дава откази?
Во последно време никој не се пожалил или така ми се чини
И мене тоа ми падна во очи. Не знам дали е случајност или сега веќе сите ги потпишува што ги пуштиле од советот.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
282
Поени од реакции
299
Jotova bez pricina ne dava otkazi.
Skoro imase odbieni preku vujko,tetka,prv bratuced, taka da ako ste si so ok dokumenti, zosto bi vi dala otkaz Gospoza Jotova?
 
Член од
11 мај 2018
Мислења
15
Поени од реакции
36
Леле денес незнам што им стана ,но нека продолжат.
Има многууу укази.
Указ 86,87,88 и указ број 100/2020.
Што значи дека ќе има уште многу за објавување.Со среќа на сите што чекаат.
Има и промени од задолжителна во финална до бројче 2418/2019
Imate li nekakva informacija za Dopilnitelna se utepavme cekajki
 

Bigo

#$#@®™¥¢£^<>[]}{¶§×¿~
Член од
13 декември 2019
Мислења
453
Поени од реакции
779
Jotova bez pricina ne dava otkazi.
Skoro imase odbieni preku vujko,tetka,prv bratuced, taka da ako ste si so ok dokumenti, zosto bi vi dala otkaz Gospoza Jotova?
Jas mislam deka sega se poorganizirani,sega sovetot kazuva Dali si ok ili ne ....dodeka Jotova stampa samo potpis ....mislam deka tie otkazi se nekoi ostanati od pred da odlycuva sovetot ...Moe mnenie....pa sega ako gresam neka izgoram :)
 
Член од
6 август 2015
Мислења
293
Поени од реакции
337
Jas mislam deka sega se poorganizirani,sega sovetot kazuva Dali si ok ili ne ....dodeka Jotova stampa samo potpis ....mislam deka tie otkazi se nekoi ostanati od pred da odlycuva sovetot ...Moe mnenie....pa sega ako gresam neka izgoram :)
По некоја логика ако ги немате сите документи доставено или има некои големи грешки, огромна е веројатноста воопшто да не стигнете до "издавање на указ од вицепрезедента".

Нема никаква логика советот да ве пушти понатаму ако нешто не е ОК... Тогаш зошто сите би брзале да ги дадат документите пред да стигнат до статус "финален преглед" :)
 

Bigo

#$#@®™¥¢£^<>[]}{¶§×¿~
Член од
13 декември 2019
Мислења
453
Поени од реакции
779
По некоја логика ако ги немате сите документи доставено или има некои големи грешки, огромна е веројатноста да не стигнете до "издавање на указ од вицепрезедента".

Нема никаква логика советот да ве пушти понатаму ако нешто не е ОК. Тогаш зошто сите би брзале да ги дадат документите пред да стигнат до статус "финален преглед" :)
Toa i sakav da go kazam ....ako si ok so dokumenti ...plovis ponatamu :) no Sepak mislam deka treba I malku Srekja :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom