Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 мај 2020
Мислења
48
Поени од реакции
64
Леле денес незнам што им стана ,но нека продолжат.
Има многууу укази.
Указ 86,87,88 и указ број 100/2020.
Што значи дека ќе има уште многу за објавување.Со среќа на сите што чекаат.
Има и промени од задолжителна во финална до бројче 2418/2019
ukaz broj 100/2020 dali toa znaci od 89 do 99 ima potpisano ukazi?;o
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
62
Поени од реакции
133
Другарчиња сабајле пратив меил на L_Stoyanova@justice.government.bg за да ми го пратат државјанството во амбасада во скопје после 5 мин ми стигна повратен меил дека го испратиле државјанството во амбасадата. После некој саат се јавив во амбасадата и таму ми викаат дека неможе преку амбасада дека треба софија да одам. Му објаснив на господинот дека имам повратен меил од министерство и ми рече да се јавам утре за да провери оти имал влез во системот само од 12:00 до 13:00. Ке звонам утре па ке пишам што сум направил. ако некој има овакво искуство нека пише. Еве го одговорот од софија што ми стигна на меил Screenshot_2020-06-24 Yahoo Mail - RE Молба(1).png.jpg
 

Bigo

#$#@®™¥¢£^<>[]}{¶§×¿~
Член од
13 декември 2019
Мислења
453
Поени од реакции
777
Леле денес незнам што им стана ,но нека продолжат.
Има многууу укази.
Указ 86,87,88 и указ број 100/2020.
Што значи дека ќе има уште многу за објавување.Со среќа на сите што чекаат.
Има и промени од задолжителна во финална до бројче 2418/2019
Pallleeeee znaci li toa deka do ukaz 100 CE se objavuvaat? ....
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
398
Поени од реакции
281
Леле денес незнам што им стана ,но нека продолжат.
Има многууу укази.
Указ 86,87,88 и указ број 100/2020.
Што значи дека ќе има уште многу за објавување.Со среќа на сите што чекаат.
Има и промени од задолжителна во финална до бројче 2418/2019
Te molam za najnov spisok so tie sto ostanavme na polozitelno. Ajdee se blizi denot D za mene. 12.08.2019 pocnav na polozitelno. Ako produzat so ova tempo idnava nedela e mozno da dobijam konecna razvrska :D
 
Член од
31 август 2012
Мислења
286
Поени од реакции
75
Bravo za potpisanite ukazi i cestitki do tie na koj im e potpisan ukaz ama nekako ja zategavija rabotata za promena od zadolzitelna vo finalna. Intervju 18.04.2019 prepiska 115** , koga ke me bide mene :D
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.418
Поени од реакции
1.909
Bas me raduva ovaa samo napred cestitiki na site za ukazite da si gi iskoristite na najubav nacin ..... Sakam samo da prasam nesto site sto dobivte drzavjanstva. Dali ste imale greski vo iminja, preziminja,datumi ako ste imale kako gi resivte ili taka pominavte...... Ova go prasuvam za da ni olesni nas sto imame problemi so takvi raboti i sne vo neizvesnost vi blagodaram na site
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
233
Поени од реакции
309
Bas me raduva ovaa samo napred cestitiki na site za ukazite da si gi iskoristite na najubav nacin ..... Sakam samo da prasam nesto site sto dobivte drzavjanstva. Dali ste imale greski vo iminja, preziminja,datumi ako ste imale kako gi resivte ili taka pominavte...... Ova go prasuvam za da ni olesni nas sto imame problemi so takvi raboti i sne vo neizvesnost vi blagodaram na site
Кај мене имаше грешка во името на Прадедото, во еден извод Ристо, во друг Ристе...немаше проблем
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
194
Поени од реакции
259
Zdravo decki. Podpisan ukaz 88.Polozitelno od 15 Juli 2019. Dokumenti prv braced i izvodi do pradedo (bkks) 1917. Intervju 2017 oktomvri (konzulat) prepiskata se vodi 27.02.2018. Vtora sreka ednas bev odbien 2016,taka da upornosta se isplati. Pozdrav i so sreka ma site koi debija i cekaat uste.
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
17
Поени од реакции
30
Дали е потпишан указ на некој од средина на јули положително 2019 а да бил предходно на дополнителна со рок на достава 04.2019???
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.262
Поени од реакции
1.974
Другарчиња сабајле пратив меил на L_Stoyanova@justice.government.bg за да ми го пратат државјанството во амбасада во скопје после 5 мин ми стигна повратен меил дека го испратиле државјанството во амбасадата. После некој саат се јавив во амбасадата и таму ми викаат дека неможе преку амбасада дека треба софија да одам. Му објаснив на господинот дека имам повратен меил од министерство и ми рече да се јавам утре за да провери оти имал влез во системот само од 12:00 до 13:00. Ке звонам утре па ке пишам што сум направил. ако некој има овакво искуство нека пише. Еве го одговорот од софија што ми стигна на меилПрегледај го приврзокот 256479
Овие во Скопје очигледно воопшто не се замараат, но добро е што си објаснил дека веќе си презел мерки преку Софија.

Честитки!
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom