Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.005
Поени од реакции
5.286
Mart 2019 god
Автоматски споено мислење:

Pale da te prasam koga ke stigne brojot 1007/2016 god @palekrstic
Stignati se so 24.10.2016 intervju ,ti kako sto razbrav si 30.10.2016 pa ocekuvaj vo sledniot ukaz za prepiski od 2016 da dobiesh.
 
Член од
28 декември 2019
Мислења
30
Поени од реакции
24
Dobro i jas od mesec mart 2019 cekam za potpis i seuste nema nisto
Daj te ljugje nekoja informacija veke zivci nemam :D
 
Член од
15 ноември 2015
Мислења
54
Поени од реакции
140
Dobro i jas od mesec mart 2019 cekam za potpis i seuste nema nisto
Daj te ljugje nekoja informacija veke zivci nemam :D
Сите чекаме. Живците се истанчија ептен. Јас сум од 27 март на положително. Интервју 21.11.2016. Ти од кој март си на положително?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2019
Мислења
41
Поени од реакции
76
Сите чекаме. Живците се истанчија ептен. Јас сум од 27 март на положително. Интервју 21.11.2016. Ти од кој март си на положително?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
И јас исто од 27.03.2019 на положително, интервју 15.11.2016. Со овој указ стигнаа до 24.10.2016 интервју, така да во следните 2-3 укази за 2016 треба да дојдеме на ред.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom