Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 ноември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
110
Ние со образувана преписка во марта а на интервју октомври ке нинсе смени во финална во 2022
 
Член од
15 ноември 2015
Мислења
54
Поени од реакции
140
И јас исто од 27.03.2019 на положително, интервју 15.11.2016. Со овој указ стигнаа до 24.10.2016 интервју, така да во следните 2-3 укази за 2016 треба да дојдеме на ред.
кој број на преписка си? Јас сум 110хх/2016

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2019
Мислења
41
Поени од реакции
76
кој број на преписка си? Јас сум 110хх/2016

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Не си го знам бројот на преписка, не го запишав кога бев на задолжителна. Би требало да сум некаде околу 11000. Бр. на молба сум 22**/2016.
 
Член од
4 декември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
22
Prv pat komentiram, 4 godini ve citam. Postapkata pocnata oktomvri 2015 preku bt, so dokumenti od tetka( sestra na majka mi), istovremeno poddadovme so majka mi I sestra mi. Intervju avgust 2016 vo bt. Dopolnitelna bevme sigurno poveke od godina. Polozitelno pocetokot na mart 2019. Denes na majka mi prvo I se smeni od proverka od viceprezident vo izdavanje ukaz. Po 1 cas na site potpisan ukaz I zakazan termin na 18 maj za podiganje. Vi posakuvam na site pobrzo da dobiete. Bez potvrda sme, samo preku tetka( tetka mi go ima dobieno pasosot so poteklo). Pozdrav
 

Attachments

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.005
Поени од реакции
5.286
Prv pat komentiram, 4 godini ve citam. Postapkata pocnata oktomvri 2015 preku bt, so dokumenti od tetka( sestra na majka mi), istovremeno poddadovme so majka mi I sestra mi. Intervju avgust 2016 vo bt. Dopolnitelna bevme sigurno poveke od godina. Polozitelno pocetokot na mart 2019. Denes na majka mi prvo I se smeni od proverka od viceprezident vo izdavanje ukaz. Po 1 cas na site potpisan ukaz I zakazan termin na 18 maj za podiganje. Vi posakuvam na site pobrzo da dobiete. Bez potvrda sme, samo preku tetka( tetka mi go ima dobieno pasosot so poteklo). Pozdrav
Epa ete sreka ,cestitkiiii,mozebi zatoa shto ste aplicirale zaedno so maka vi zatoa ste dobile samo od tetka.Vo sekoj slucaj sozdravje da si go sluzzite.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
155
Поени од реакции
275
И јас исто од 27.03.2019 на положително, интервју 15.11.2016. Со овој указ стигнаа до 24.10.2016 интервју, така да во следните 2-3 укази за 2016 треба да дојдеме на ред.
Ajde ajde jas sum na 10.11.2016. Isto od 27.03.2019 na polozitelno ke ne bide do.krajo na februari sme so ukazi uste malku ostanaame nie sme najnapatenite.
 
Член од
3 февруари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
15
И јас исто од 27.03.2019 на положително, интервју 15.11.2016. Со овој указ стигнаа до 24.10.2016 интервју, така да во следните 2-3 укази за 2016 треба да дојдеме на ред.
jas do ukaz cekav 11 meseci i 10 dena ama rabotni dena
 
Член од
28 декември 2019
Мислења
30
Поени од реакции
24
Сите чекаме. Живците се истанчија ептен. Јас сум од 27 март на положително. Интервју 21.11.2016. Ти од кој март си на положително?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Od 15 mart go cekam toj glup potpis skoro edna godina
Автоматски споено мислење:

Od 15 mart go cekam toj glup potpis skoro edna godina
Se nadevam deka do kraj na mesecov ke se izraduvame kako cigancinja na lepak :D :D
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2020
Мислења
21
Поени од реакции
8
Ајде по сабајлечки да ве израдувам ќе има укази за 2016 ,преписка 8589 и 8591/2016 со промена од Проверка во Положително!!!
Со среќа на сите:)
Автоматски споено мислење:

Исто така и вчера и денес интензивно се работи со промени од задолжителна во финална,сега ги работат заостанатите отприлика,17ххх/2018
Пале здраво,
Имаш некакво инфо за тие што се на дополнителна од Август 2019 со интервју во Април 2018?
Ти благодарам однапред
 
Член од
26 октомври 2017
Мислења
50
Поени од реакции
102
-Конечноо указ бр:8
-После цели 5 години од првото поднесување добивме државјанство и јас и брат ми
-Документи од прв братучед и потврда од Струмица
-Интервју 17.10.2016
-На дополнителна бевме цели 13 месеци
-Положително од крајот на фебруари
И денес после толку многу чекање нашите преписки се потпишани во указот број 8

Држам среќа и стискам палци за сите кои што се во оваа процедура да добијат и да се спасат од оваа немаштија...

Чувството е феноменално незнам како да ви опишам....Посакувам сите ама баш сите да го осетат ова чувство.....Поздрав и среќно на сите

BTW...би сакал да ве прашам што е следно,кој е последниот термин за подигање на указите?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom