Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јули 2017
Мислења
151
Поени од реакции
107
Дечки на мајка ми сега и се смени статусот на ова. Не сме сигурни Дали сега треба уште да чекаме на вицепретседателот да издаде указ? Некој да ми ја објасни етапнава процедура ако сака 8B4C5F67-21E5-4C6A-B176-D71840814AE8.png
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Kako mislis sega,vo tekot na denot proveruvavte ne bese smenet,ili sega vidovdte deka e smenet,a predhodno ne ste proveruvale.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Дечки на мајка ми сега и се смени статусот на ова. Не сме сигурни Дали сега треба уште да чекаме на вицепретседателот да издаде указ? Некој да ми ја објасни етапнава процедура ако сакаПрегледај го приврзокот 231692
Na linkot gore se objasnati statusite,imate uste poveke od godina dena da cekate do pasos v raka.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.442
Поени од реакции
1.949

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Дечки на мајка ми сега и се смени статусот на ова. Не сме сигурни Дали сега треба уште да чекаме на вицепретседателот да издаде указ? Некој да ми ја објасни етапнава процедура ако сакаПрегледај го приврзокот 231692
Кој и беше претходен статус, која дата на интервју, ако беше претходно на Проверка од Вицепрезидент, од кога беше ставена?
 

Bigo

#$#@®™¥¢£^<>[]}{¶§×¿~
Член од
13 декември 2019
Мислења
458
Поени од реакции
786
Кој и беше претходен статус, која дата на интервју, ако беше претходно на Проверка од Вицепрезидент, од кога беше ставена?
Pale mozno e sam da ima update na stranicata? Kazuvam od iskustvo koga mene mi se smeni na polozitelno proveriv Vo 20:00 casot ,smeneto bese ,a pred toa cel den proveruvav :) do 16 :00 ne bese smeneto ,taka da ....?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
6.677
Поени од реакции
17.369
Pale mozno e sam da ima update na stranicata? Kazuvam od iskustvo koga mene mi se smeni na polozitelno proveriv Vo 20:00 casot ,smeneto bese ,a pred toa cel den proveruvav :) do 16 :00 ne bese smeneto ,taka da ....?
Цел ден си проверувал?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Da ...provereno vo 15 :30 ......smeneto Kako Sto kazav vi 20 casot
Пак ке кажам, кај преписките кои биле на Проверка од Вицепрезидент, кога ќе им се смени статус повторно во Положително, истиот ден или наредниот(ако е работен, во овој случај во понеделник) ќе добие потпис.
Да можно е во и покасно да се смени статус, сме имале случаи во 17:30 да има потпис, а они работат до 16 по наше, а по нивно до 17, така да може и да им е наместено автоматски да се апдејтува програмот на 2,3 саати, или два пати во денот.
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
44
Поени од реакции
38
Да ги прашам поискусните. Дополнителни изводи, сите до прадедо, како и потврда од здружение носев на самото интервју. На самото интервју 2018 год. ги предадов, но без молба за доставување на дополнителни документи, туку тој што ми правеше интервју само ги стави во предметот. Сеуште сум на задолжителна, па дали може да имам проблем што немам доказ дека сум ги доставил. Благодарам
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom