Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
Дечки на мајка ми сега и се смени статусот на ова. Не сме сигурни Дали сега треба уште да чекаме на вицепретседателот да издаде указ? Некој да ми ја објасни етапнава процедура ако сака 8B4C5F67-21E5-4C6A-B176-D71840814AE8.png
 
Член од
1 декември 2019
Мислења
86
Поени од реакции
90
Kako mislis sega,vo tekot na denot proveruvavte ne bese smenet,ili sega vidovdte deka e smenet,a predhodno ne ste proveruvale.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Дечки на мајка ми сега и се смени статусот на ова. Не сме сигурни Дали сега треба уште да чекаме на вицепретседателот да издаде указ? Некој да ми ја објасни етапнава процедура ако сакаПрегледај го приврзокот 231692
Na linkot gore se objasnati statusite,imate uste poveke od godina dena da cekate do pasos v raka.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Дечки на мајка ми сега и се смени статусот на ова. Не сме сигурни Дали сега треба уште да чекаме на вицепретседателот да издаде указ? Некој да ми ја објасни етапнава процедура ако сакаПрегледај го приврзокот 231692
Кој и беше претходен статус, која дата на интервју, ако беше претходно на Проверка од Вицепрезидент, од кога беше ставена?
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
714
Поени од реакции
1.232
Кој и беше претходен статус, која дата на интервју, ако беше претходно на Проверка од Вицепрезидент, од кога беше ставена?
Pale mozno e sam da ima update na stranicata? Kazuvam od iskustvo koga mene mi se smeni na polozitelno proveriv Vo 20:00 casot ,smeneto bese ,a pred toa cel den proveruvav :) do 16 :00 ne bese smeneto ,taka da ....?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.838
Pale mozno e sam da ima update na stranicata? Kazuvam od iskustvo koga mene mi se smeni na polozitelno proveriv Vo 20:00 casot ,smeneto bese ,a pred toa cel den proveruvav :) do 16 :00 ne bese smeneto ,taka da ....?
Цел ден си проверувал?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Da ...provereno vo 15 :30 ......smeneto Kako Sto kazav vi 20 casot
Пак ке кажам, кај преписките кои биле на Проверка од Вицепрезидент, кога ќе им се смени статус повторно во Положително, истиот ден или наредниот(ако е работен, во овој случај во понеделник) ќе добие потпис.
Да можно е во и покасно да се смени статус, сме имале случаи во 17:30 да има потпис, а они работат до 16 по наше, а по нивно до 17, така да може и да им е наместено автоматски да се апдејтува програмот на 2,3 саати, или два пати во денот.
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Да ги прашам поискусните. Дополнителни изводи, сите до прадедо, како и потврда од здружение носев на самото интервју. На самото интервју 2018 год. ги предадов, но без молба за доставување на дополнителни документи, туку тој што ми правеше интервју само ги стави во предметот. Сеуште сум на задолжителна, па дали може да имам проблем што немам доказ дека сум ги доставил. Благодарам
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Да ги прашам поискусните. Дополнителни изводи, сите до прадедо, како и потврда од здружение носев на самото интервју. На самото интервју 2018 год. ги предадов, но без молба за доставување на дополнителни документи, туку тој што ми правеше интервју само ги стави во предметот. Сеуште сум на задолжителна, па дали може да имам проблем што немам доказ дека сум ги доставил. Благодарам
A ako imas dokaz i te odbiet kaj ke se zalis i ke go pokazuvas dokazot,nikade,bez gajle dokumentite ti gi stavile vo dosie uzivaj.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom