Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Cista prevara e agencijava zema pari te ubedvat so fiskalni so red notarski zaverki advokati gi zemat parite i gi nema pojke za zivi
Od kade znaes da ne imas licno iskustvo? Mene bas mi izgledaat ok, ne ne baraat tie nas, nie sami gi barame. Mislam deka se ozbilni lugje koi si ja znaat rabotata
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Ima li nekoi drugi od noemvri pregledano denes?
Автоматски споено мислење:

Kako ova prepiska od kraj na noemvri razgledana a tie od Septemvri koi se na polozitelno ne kazaa nisto.. do tolku li nema nikakov redosled
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2018
Мислења
33
Поени од реакции
58
Ima li nekoi drugi od noemvri pregledano denes?
Автоматски споено мислење:

Kako ova prepiska od kraj na noemvri razgledana a tie od Septemvri koi se na polozitelno ne kazaa nisto.. do tolku li nema nikakov redosled
По моја претпоставка, преписките што се за указ и отказ се разделени, и кога објавуваат мора да има и откази и укази. Незнам можеби грешам
 
Член од
29 ноември 2017
Мислења
70
Поени од реакции
21
Od kade znaes da ne imas licno iskustvo? Mene bas mi izgledaat ok, ne ne baraat tie nas, nie sami gi barame. Mislam deka se ozbilni lugje koi si ja znaat rabotata
A tebe gospodine da ne ne sakaa da ti ja smenat vozackata na nivni rizik psto laes po niv a koiskustvo go imase soniv ti zemaa par ili mene mi teraati ok e
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
WOW. чекам(в) од 2013, старите произходи, после во 2016 дополнителни документи (воена книшка од дедо - СФРЈ , кај шо пишува дека служел бугарска војска), во 2017 одобрен позитивно од советот, неколку дена после тоа дополнителна од вицето, и вчера проверувам - отказ :D дали да плачам или да се смеам. Ни поддавам пак, ни ми треба. гуд лак вас другите.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
WOW. чекам(в) од 2013, старите произходи, после во 2016 дополнителни документи (воена книшка од дедо - СФРЈ , кај шо пишува дека служел бугарска војска), во 2017 одобрен позитивно од советот, неколку дена после тоа дополнителна од вицето, и вчера проверувам - отказ :D дали да плачам или да се смеам. Ни поддавам пак, ни ми треба. гуд лак вас другите.
Samo od bugarsko carstvo voena kniska se drugo se odbiva so sfrj gi odbivaat uste pred edna godina trebalo potvrda da si dostavis od strumica. Kako sto odat rabotite potvrdata stana najak dokaz za poteklo samo so neaa odobruvaat ukaz kaj viceprezidenta
 
Последно уредено:

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Smej se brate od sfrj bugarska kniska bas smesno heeeee
Samo od bugarsko carstvo voena kniska se drugo se odbiva so sfrj gi odbivaat uste pred edna godina trebalo potvrda da si dostavis od strumica. Kako sto odat rabotite potvrdata stana najak dokaz za poteklo samo so neaa odobruvaat ukaz kaj viceprezidenta
Тоа е проблем заради овој чекор со вицето, којшто го немаше порано . Како пред тоа не беше ни проблем, ни смешно? Како ме одобри советот? Тоа е тоа, не е важно веќе.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Тоа е проблем заради овој чекор со вицето, којшто го немаше порано . Како пред тоа не беше ни проблем, ни смешно? Како ме одобри советот? Тоа е тоа, не е важно веќе.
Pred tebe imase dosta clenovi sto zedoa drzavjanstvo so jugoslovenska voena kniska kade pisuva deka predokot sluzel nekogas bugarska vojska,problemot e sto Jotova si izmisli svoi kriteriumi za da odbiva sto poveke i da go koci i odolgovlekuva celiov proces,igra politicki igri,so drugi zborovi e najgolema kucka,porano davajne potpis bese formalnost,nemase odbieni i potpis se dobivase za eden mesec,ovaa Jotova prokleta da e.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom