Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
6 декември 2017 интервју во Софија , денеска ми се смени од задолжително во финална постапка...конечно после 14 месеци
дали знае некој колку време ќе стој овај статус и што после ова ?
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
6 декември 2017 интервју во Софија , денеска ми се смени од задолжително во финална постапка...конечно после 14 месеци
дали знае некој колку време ќе стој овај статус и што после ова ?
so sreka ..ako e so vo red od 1 do 2 meseci posle ke ti se smeni vo polozitelno
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
6 декември 2017 интервју во Софија , денеска ми се смени од задолжително во финална постапка...конечно после 14 месеци
дали знае некој колку време ќе стој овај статус и што после ова ?
so sto dokumenti si[DOUBLEPOST=1548354102][/DOUBLEPOST]pisite so sto dokumenti ste da znaeme site za toa e otvorena temata ako ne sve znaele eve veke 101 pat po red kazuvam SO STO DOKUMENTI APLICIRATE ZA BUGARSKO DRZAVJANSTVO
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
so sto dokumenti si[DOUBLEPOST=1548354102][/DOUBLEPOST]pisite so sto dokumenti ste da znaeme site za toa e otvorena temata ako ne sve znaele eve veke 101 pat po red kazuvam SO STO DOKUMENTI APLICIRATE ZA BUGARSKO DRZAVJANSTVO
дека прадедоми е роден пред 1913 година во 100% бугарско село , со документ од струмица....само тоа
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
Nekoj sovet? Po vtor pat vraten na

Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,

Dokument krstenica od dedo orginal dostavena.. podneseno 2015 ,intervju mart 2016. Godina ipol na dopolnitelna eden mesec na finalna i pak vraten na dopolnitelna.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Nekoj sovet? Po vtor pat vraten na

Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,

Dokument krstenica od dedo orginal dostavena.. podneseno 2015 ,intervju mart 2016. Godina ipol na dopolnitelna eden mesec na finalna i pak vraten na dopolnitelna.
Pratiim e-mail I prasaj gi kade e problemot,sto dokument baraat dopolnitelno,mozebi ke imas sreka da ti odgovorat
 
Член од
3 април 2017
Мислења
44
Поени од реакции
19
Поднесени документи од прв братучед 10.07.2015, интервју 13.01.2016, од 27.06.2017 на проверка од вицепрезидента, февруари 2018 пднесени дополнителни документи ( оригинал свидетелство од дедоми кај што учел бугарско школо) и еве уште на проверка после 19 месеци, некој со слично искуство ?
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
Jas sum so br od 01/2016 so dok od brat plus potvrda od klubot. Posle dve dopolnitelni i finalni proverki od vcera na polozitelno.inaku od 12 mesec 2018 pak me vratija na finalna .Bev vo prviot protokol za dopolnitelna.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
Поднесени документи од прв братучед 10.07.2015, интервју 13.01.2016, од 27.06.2017 на проверка од вицепрезидента, февруари 2018 пднесени дополнителни документи ( оригинал свидетелство од дедоми кај што учел бугарско школо) и еве уште на проверка после 19 месеци, некој со слично искуство ?
Јас, само што постапка почнета преку брат, а дополнително доставив лк од прадедо. Инаку има и уште неколку тука на форумов...100% Фрлени сме у некое ќоше и заборавени...
 
Член од
27 септември 2016
Мислења
170
Поени од реакции
82
zdravo na site mozeli nekoj ke ve molam da dade link od nekoj bugarski voen arhiv za vtora svetska vojna da go pronajdam dedomi toj bil ucesnik.Pred izvesno vreme nekoj stavi link ali od prva svetska vojna jas vleguvam tamu na stranata ali nikako da se snajdam toj sto go bese stavil linkot od prvata svetska vojna gi ima site po ime i prezime prasanje mi e dali ima takov i za vtorata svetska vojna blagodaram


Do prva svetska vojna bugarite vodele evidencija potoa ne za toa nema ...
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Hmm kaj mene bese vaka od 6 dekemvri do pred edna nedela i sega proverka od vice...


Sent from my iPhone using Tapatalk
чим си на проверка СИГУРНО одиш со стари доку.или братучед,,обично нив им прават многу проверки!!со што документи си и каде!![DOUBLEPOST=1548401520][/DOUBLEPOST]
i jas od 2012 god poddadov prv pat,mi ja prekratija i pak odnovo pocnav procedura,i sega sum na potpis 2 meseci,ako mislis deka e do lagata zosto cekas?????otkazi se be ortak
поздрав бате,старешини сме,ист случај,2012 одам по вторпат,на всичко или на ништо,,но фала БОГУ сега чакам потпис ке биде кај и да е...среќно[DOUBLEPOST=1548402041][/DOUBLEPOST]
Здраво, да Ве замолам кој знае да ми пише број од Јонче од Охрид, или друг начин да исконтактирам со него(facebook).
Однапред благодарам
абе неможат да го добијат,слушам некои моабети дека некои албанци от струга ги излажал ДЕБЕЛО,многу сретнав незадоволни от него
 
Последно уредено:
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
чим си на проверка СИГУРНО одиш со стари доку.или братучед,,обично нив им прават многу проверки!!со што документи си и каде!![DOUBLEPOST=1548401520][/DOUBLEPOST]
поздрав бате,старешини сме,ист случај,2012 одам по вторпат,на всичко или на ништо,,но фала БОГУ сега чакам потпис ке биде кај и да е...среќно[DOUBLEPOST=1548402041][/DOUBLEPOST]
абе неможат да го добијат,слушам некои моабети дека некои албанци от струга ги излажал ДЕБЕЛО,многу сретнав незадоволни от него
So sto dokumenti ste i jas sum po vtor pat bugarska egzarhija od pradedomi i plus potvrda od strumica
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom